Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: szkola

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Ponad 200 uczniów z regionu świętokrzyskiego odbędzie płatne praktyki u 40 pracodawców z naszego województwa. Trzy szkoły otrzymały łącznie pięć milionów złotych.

Trwa nabór do szkół średnich. W tym roku w szkołach średnich będą dwa roczniki: ósmoklasiści i absolwenci trzeciej klasy gimnazjów. - Miejsc jest więcej niż uczniów, więc nie powinno być problemu z rekrutacją - uważa Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach.

Alarmy bombowe w świętokrzyskich szkołach

poniedziałek, 06 maja 2019 10:48

Do szkół, w których odbywają się egzaminy maturalne, wpłynęły w poniedziałek e-maile z informacją o podłożonych bombach. Wiadomości dotarły do placówek w ośmiu powiatach: ostrowieckim, sandomierskim, staszowskim, opatowskim, starachowickim, opatowskim oraz w Kielcach i Końskich.

Trwają matury. Dziś matematyka

wtorek, 07 maja 2019 07:38

Ponad 11 tysięcy absolwentów szkół średnich przystępuje w województwie świętokrzyskim do egzaminu dojrzałości. O godzinie 9 rozpocznie się matura z matematyki na poziomie podstawowym. To drugi, po języku polskim, obowiązkowy egzamin. Matury potrwają do 23 maja.

Ciąg dalszy sprawy związanej z budynkiem przy ulicy Marszałkowskiej 3, którego umowę bezpłatnego użyczenia częściowo wypowiedział Zespołowi Szkół Sióstr Nazaretanek prezydent Kielc, Bogdan Wenta. Zgromadzenie wydało oświadczenie.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej przy ul. Marszałkowskiej prowadzonej przez Siostry Nazaretanki czują się oszukani przez władze miasta i rozważają skargę na prezydenta Kielc, Bogdana Wentę.

Strona 1 z 2