em.kielce.pl

Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: plusliga

Porażka Dafi Społem na pożegnanie z kibicami

poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:45

Siatkarze Dafi Społem, w swoim ostatnim meczu w PlusLidze przed własną publicznością, przegrali z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 1:3. Kielczanie w pierwszych dwóch setach ulegli do 23 i 19. W trzecim wygrali do 22, ale czwarta, jak się okazała ostatnia partia padła łupem gości. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany atakujący zespołu z Zawiercia - Grzegorz Bociek.

Siatkarze Dafi Społem w Wielki Piątek mogą definitywnie pożegnać się z PlusLigą. Stanie się tak, jeśli w meczu 28. kolejki przegrają przed własną publicznością z wiceliderem tabeli - PGE Skrą Bełchatów.

Siatkarze Dafi Społem zrobili kolejny krok w stronę opuszczenia PlusLigi. Kielczanie w meczu 27. kolejki, zgodnie z przewidywaniami, przegrali w Hali Legionów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3. Pierwszy set od początku do końca toczony był pod dyktando mistrzów Polski, którzy pewnie wygrali do 15. W drugimi, dobrą grę pokazali kielczanie, co dało im zwycięstwo do 23. Trzecia i czwarta partia to po raz kolejny absolutna dominacja najlepszej obecnie drużyny w kraju. Kędzierzynianie zwyciężyli w nich do 15 i 13.

Dafi Społem podejmuje mistrza Polski

piątek, 23 marca 2018 10:50

Zawodnicy Dafi Społem w niedzielę w meczu 27. kolejki PlusLigi w Hali Legionów zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Tylko cud może uratować siatkarzy Dafi Społem przed spadkiem z PlusLigi. Kielczanie w arcyważnym meczu przegrali na wyjeździe, z bezpośrednim rywalem w tabeli, BBTS-em Bielsko-Biała 1:3. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza pierwsze dwa sety przegrali do 21 i 20. W trzeciej partii przedłużyli nadzieje, wygrywając do 18. W czwartej, jak się okazało ostatniej odsłonie bielszczanie bardzo pewnie zwyciężyli do 19 i do swojego konta dopisali cenne trzy punkty.

Sytuacja siatkarzy Dafi Społem na sześć kolejek przez zakończeniem fazy zasadniczej PlusLigi jest bardzo trudna. Kielczanie zamykają tabelę i tracą pięć punktów do miejsca barażowego, zajmowanego przez Łuczniczkę Bydgoszcz. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza w najbliższym czasie rozegrają aż cztery mecze z drużynami z ścisłej czołówki ligi. Pierwszy w niedzielę, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Treflem Gdańsk.