Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Państwowa Straż Pożarna

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Karambol na S7. Ćwiczenia strażaków

środa, 22 sierpnia 2018 14:49

Zderzenie z udziałem 5 samochodów i 19 osób poszkodowanych – to jeden ze scenariuszy ćwiczeń, które przeprowadziła dziś Straż Pożarna na świeżo wybudowanym fragmencie krajowej „siódemki”. Strażacy przećwiczyli również rozbieranie fragmentu barierek i wypadek z udziałem cysterny.

W Widełkach, nieopodal Daleszyc, odbywa się obóz Skautów Europy, w którym uczestniczy 65 osób. Dziś miała tam miejsce kontrola przeprowadzona przez Państwową Straż Pożarną.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych i współdziałanie podczas wypadków – to cele porozumienia podpisanego pomiędzy kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a świętokrzyskimi strażakami. Współpraca ma polegać na szybkiej wymianie informacji o aktualnym stanie na drogach i zaistniałych trudnościach.

Strażacy mają nowy sprzęt

wtorek, 13 lutego 2018 12:58

Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały nowy sprzęt. Przekazanie i poświęcenie odbyło się w ramach rocznej odprawy służbowej kadry kierowniczej PSP województwa świętokrzyskiego. Strażacy otrzymali kilkanaście nowych pojazdów.

Ponad 22 miliony złotych to dotacja jaką otrzyma świętokrzyska komenda Państwowej Straży Pożarnej w ramach programu modernizacji służb mundurowych. Fundusze zainwestowane zostaną między innymi w modernizację jednostek ratowniczo-gaśniczych w Kielcach i w Chmielniku. Unowocześniony zostanie także sprzęt używany przez strażaków.

Niecały rok trwa realizacja Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Rządowy projekt pozwolił świętokrzyskim strażakom i policjantom na przeprowadzenie remontów czy unowocześnienie sprzętu. Podsumowanie odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim a uczestniczył w nim wizytujący nasz region minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna