Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: program

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Zmiany w nowym roku szkolnym

piątek, 31 sierpnia 2018 16:22

Podwyżki i oceny nauczycieli, uczestnictwo uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności w zajęciach w szkole, EM legitymacje to tylko niektóre zmiany jakie szykuje Ministerstwo Edukacji w rozpoczynającym się lada dzień roku szkolnym 2018/2019. W poniedziałek do świętokrzyskich szkół wróci ponad 190 tysięcy uczniów.

 

Wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin było tematem spotkania, które odbyło się dzisiaj w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kielcach. Funkcjonowanie w społeczeństwie i poprawę ich aktywności ma zapewnić program "Dostępność Plus" realizowany od tego roku przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

Kielce w czołówce

środa, 22 czerwca 2016 10:15

- Kielce znajdują się w czołówce miast, w których zrealizowano najwięcej świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus. Dotychczas, a jest to około połowa przysługujących świadczeń, wypłacono za trzy miesiące 17 milionów złotych. Nadal nie złożyło wniosków 2500 osób - szacuje Marek Scelina dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

„Rodzina 500 plus”

piątek, 17 czerwca 2016 10:26

Województwo Świętokrzyskie jest na pierwszym miejscu w Polsce, pod względem decyzji wydanych w programie „Rodzina 500 plus”. W ciągu dwóch miesięcy wydano ich 77 procent w stosunku do złożonych wniosków - mówi Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski.

Wróci Centralny Okręg Przemysłowy?

poniedziałek, 30 maja 2016 10:00

- Odtworzony zostanie Centralny Okręg Przemysłowy. Zapowiadaliśmy to od dawna. To kwestia wpisana w program gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy odbudować zdewastowany w regionie przemysł, mam na myśli: Fabrykę Samochodów Ciężarowych, Hutę Ostrowiec, Koneckie Zakłady Odlewnicze czy skarżyskie Mesko. Chcemy stworzyć tak zwany klaster gospodarczy - mówi poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

MOPR informuje o programie 500+

środa, 09 marca 2016 11:02

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie prowadzi akcję informacyjną na temat programu „Rodzina 500+”. – Chcemy żeby kielczanie wiedzieli, w jaki sposób program będzie obsługiwany. Informujemy, gdzie będzie można wziąć druki wniosków. Od 14 marca będą one dostępne w ponad stu miejscach w mieście, między innymi w placówkach edukacyjnych - mówi Marek Scelina dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. 

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna