Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: gospodarka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


„Nie oczekiwaliśmy teczki pełnej kontraktów ale nawiązaliśmy relacje z potencjalnymi partnerami” - to mówią przedsiębiorcy z regionu świętokrzyskiego, którzy niedawno uczestniczyli w targach przemysłowych Hannover Messe. Kolejny wniosek: w branży metalowej i automatycznej potrzeba stałej współpracy, nie tylko przy okazji jednego wydarzenia targowego.

Stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim wyniosła 11 proc. To mniej o 0,1 p.p. w porównaniu ze styczniem br. i o 2 p.p. w zestawieniu z tym samym okresem rok wcześniej - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Bezrobocie w regionie nadal jest jednak wyższe niż średnia ogólnopolska. W kraju stopa bezrobocia, według najnowszego odczytu GUS wynosi obecnie 8,5 proc.

\W województwie świętokrzyskim rośnie odsetek firm, które inwestują i eksportują. Nadal jednak odsetek ten jest niższy niż średnio w kraju. – Wynika z siódmej edycji „Raportu o sytuacji mikro i małych firm” opracowanego przez Bank Pekao SA. Jego autorzy prognozują jednak poprawę, która może nastąpić w kolejnych miesiącach. Jak wynika z badania - właściciele firm z województwa zamierzają więcej inwestować niż przeciętny przedsiębiorca w kraju.

W świętokrzyskim niskie emerytury

czwartek, 09 lutego 2017 14:32

Świętokrzyskie znów w niechlubnej czołówce. Tym razem pod względem średnich wysokości emerytur. Jak podają najnowsze dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny od świętokrzyskich ubożsi są tylko emeryci z podlaskiego i podkarpackiego.

Forum inwestycji międzynarodowych w Skarżysku Kamiennej

poniedziałek, 03 października 2016 10:05

Pierwsze Międzynarodowe Forum Inwestycyjne odbędzie się w czwartek i piątek  w Skarżysku. Do miasta nad Kamienną przyjadą przedstawiciele kilkudziesięciu zagranicznych podmiotów w tym przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych.  

- Terenów zagrożonych marginalizacją w Polsce Wschodniej jest najwięcej w województwie świętokrzyskim – powiedział radiu eM Kielce wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. W jego opinii w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zwanej także „Planem Morawieckiego” znajdą się specjalne rozwiązania i programy dedykowane właśnie takim miejscom.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna