kibicuj

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Kościół

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

II Narodowe Czytanie Pisma Świętego

piątek, 13 kwietnia 2018 11:11

15 kwietnia rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Tego samego dnia odbędzie się II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. - Chodzi o to, abyśmy uświadomili sobie, że Biblia jest Księgą daną wspólnocie Kościoła i wspólnocie wszystkich Polaków. Mówi się bowiem bardzo często, że stanowi ona kod kulturowy Europy, a więc fundament na którym cała cywilizacja europejska jest zbudowana. Dlatego chcemy podkreślać i przypominać o konieczności wspólnotowego pochylenia się nad Pismem Świętym - mówił ks. dr Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Za nami Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i związany z nią Dzień Świętości Życia. Mszy świętej w kieleckiej katedrze przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Kielecka Caritas na Wielkanoc

środa, 28 marca 2018 13:09

Co roku Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje przedświąteczną pomoc dla osób potrzebujących. Nie inaczej było w roku bieżącym.

Już po raz osiemnasty ulicami Kielc przeszła Droga Krzyżowa nazwana Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej. W nabożeństwie wzięło udział kilkaset wiernych.

Niedziela Palmowa

niedziela, 25 marca 2018 14:04

[FOTO] Niedziela Palmowa

niedziela, 25 marca 2018 07:00

Dziś w Kościele katolickim obchodzimy Niedzielę Palmową - święto upamiętniające wjazd Jezusa do Jerozolimy. To także Światowy Dzień Młodzieży. Uroczystej Mszy świętej w kieleckiej Katedrze przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.  

Strona 1 z 18

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna