online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wielki Post
online button
online button

Kościół zachęca do jałmużny

wtorek, 20 lutego 2018 13:34

Wielki Post to czas jałmużny. Tę propozycję Kościoła katolickiego można realizować na różne sposoby. Jezus Chrystus w Ewangelii mówi jednak, by nie czynić tego na pokaz. – My pomagamy w inspiracji do tych dzieł. Inicjatywą angażującą w jałmużnę wielkopostną może być na przykład skarbonka będąca częścią akcji Dar Juniora dla Seniora. W naszej diecezji przygotowaliśmy 18 tysięcy skarbonek. Pozostaną one w parafiach, które same zadecydują o sposobie spożytkowania pieniędzy – powiedział ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej w audycji Prawdę mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Czterdzieści dni Wielkiego Postu przygotowuje nas do doświadczenia Paschy – Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Prowadzi nas do odkrycia, że Bóg jest naszym Ojcem, że jesteśmy dziećmi Bożymi, że mamy godność i powołanie wynikające z łaski Chrztu Świętego. Wielki Post ma wymiar pasyjny, prowadzi do głębszej refleksji nad Męką i Śmiercią Chrystusa, aby mieć udział w Jego Zmartwychwstaniu – mówił w porannej rozmowie Radia eM Kielce ks. Dariusz Gącik, wikariusz generalny diecezji kieleckiej.

Powróćmy do miłującego Boga

środa, 14 lutego 2018 00:00

- Wielki Post skłania do nawrócenia i powrotu do Boga. Człowiek nawrócony jest szczęśliwy. Odkrywa wartość miłości, dobra, prawdy, wierności. Dzięki Bożej łasce już nie jest samotnym ogrodnikiem na polu własnego życia, ale Pan Bóg użyźnia go darem Bożego Słowa i sakramentami świętymi zwłaszcza Eucharystią - powiedział w wywiadzie dla Diecezjalnego Radia eM Kielce Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Przed nami Wielki Post

środa, 14 lutego 2018 00:00

Środą Popielcową, rozpoczyna się Wielki Post. Kościół katolicki zachęca w tym czasie do postu, modlitwy i jałmużny, które duchowo przygotowują do Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Słowo biskupa na Wielki Post

piątek, 03 marca 2017 13:12

„Wielki Post jest nie tylko czasem myślenia o sobie, ale jest to czas przemiany i nawrócenia z innymi i dla innych, w myśl prorockiej zachęty, że nawet grzechy jaskrawe jak szkarłat nad  śnieg wybieleją, dzięki łasce miłosierdzia” – czytamy w słowach skierowanych do wiernych przez ordynariusza diecezji kieleckiej ks. biskupa Jana Piotrowskiego na Wielki Post. Biskup Kielecki zwraca uwagę również na potrzebę i obowiązek głoszenia Ewangelii.

Rozpoczął się Wielki Post

środa, 01 marca 2017 08:35

Obchodzona dziś w Kościele katolickim Środa Popielcowa jest dniem rozpoczynającym okres Wielkiego Postu. - Posypanie głów popoiołem mówi nam o tym, kim jest człowiek. Karnawał to czas zakładania masek. W czasie Wielkiego Postu maski te zdejmujemy. Popiół uświadamia nam o tym, kim jesteśmy i jak kruche jest nasze życie. To również znak nawrócenia - powiedział ks. Dariusz Gącik, wikariusz generalny diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna