Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: inwestycja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


Muzeum Wsi Kieleckiej podpisało umowę z firmą Erekta Budownictwo sp. z o.o. na rozbudowę i modernizację Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Inwestycja, która ma kosztować ponad 21 milionów złotych, ma być zrealizowana do września przyszłego roku. Ekspozycję będzie można zwiedzać od listopada 2019 roku.

 

Powstanie kolejna ścieżka rowerowa

czwartek, 15 marca 2018 10:18

Ścieżka rowerowa o długości niemal 38 kilometrów powstanie na południu regionu. Powstanie ona na terenie gmin Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec i Wiślica. Chodzi o tereny Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego i Natura 2000. Oprócz asfaltowej drogi powstaną także miejsca edukacji ekologicznej i infrastruktura towarzysząca.

Antena przy skansenie? Sprzeciw!

środa, 06 września 2017 10:22

Plany budowy wieży kratowej o wysokości 40 metrów w sąsiedztwie Parku Etnograficznego w Tokarni wciąż wzbudzają wiele kontrowersji. Stację bazową chce postawić firma Orange Polska. Inwestycji sprzeciwia Muzeum Wsi Kieleckiej. Zamiary operatora oprotestowali także mieszkańcy pobliskich terenów.

Powstanie zakład za wielkie pieniądze

środa, 16 sierpnia 2017 14:16

27 milionów złotych – tyle będzie kosztowała budowa zakładu w Połańcu, który wyprodukuje kondensatory pary nowej generacji. Inwestycję z dofinansowaniem unijnym sięgającym 10 milionów zrealizuje firma Retech z Mielca. Prace zakładają budowę całej fabryki od podstaw oraz wyposażenie jej w zrobotyzowane rozwiązania technologiczne.

Za ponad 51 milionów złotych rozbudowana zostanie droga wojewódzka 762 na odcinku między Chęcinami a Małogoszczem. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich umowę na wykonanie inwestycji podpisał z firmą STARBAG z Pruszkowa. Prace wykonane zostaną w ramach unijnego Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-20.

Droga do przebudowy. Bo tego potrzebuje inwestor

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 16:20

Przebudują drogę powiatową, która jest w dobrym stanie, bo inwestor chce zbudować potężny zakład za ponad 50 milionów złotych. Jędrzejowski Zarząd Dróg Powiatowych, w Sędziszowie na długości około 750 metrów zbuduje nową jezdnię o szerokości 6 metrów. Prace będą kosztowały 1,5 miliona złotych. Nieopodal powstanie terminal przeładunkowy gazu płynnego firmy GASPOL. W placówce znajdzie pracę nawet ponad 150 osób.

Strona 1 z 3