Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: rocznica

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie „Święto Narodu po długiej nocy cierpień”. Pierwsze wybory parlamentarne w niepodległej Polsce. Jest on organizowany w związku z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz przyszłoroczną rocznicą wyborów do Sejmu Ustawodawczego II Rzeczypospolitej.

Kilkunastominutowy pokaz laserowy na Placu Wolności zakończył obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbywały się w Kielcach. Widowisko obejrzało kilkaset osób.

Konkurs dla pasjonatów fotografii i historii "Niepodległa w obiektywie" proponuje z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach. Zdjęcia należy przesyłać do końca października, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym na początku listopada.

Narodowe śpiewanie w Filharmonii

poniedziałek, 15 października 2018 23:54

Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach zaprasza na koncert Chórów Regionu Świętokrzyskiego Projektu Akademia Chóralna pt. "Narodowe śpiewanie". W wydarzeniu, które odbędzie się 15 października, weźmie udział sześć chórów, młodzieżowy zespół folklorystyczny i kapela ludowa.

79. rocznica ataku Sowietów na Polskę

poniedziałek, 17 września 2018 14:52

17 września mija 79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Kielczanie uczcili tę ważną datę składając kwiaty przed Pomnikiem Sybiraków na Cmentarzu Starym oraz przed Pomnikiem Katyńskim na Cmentarzu Partyzanckim. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta i województwa, Związku Sybiraków oraz Stowarzyszenia "Kielecka Rodzina Katyńska".

 

Kadrówka weszła do Kielc

niedziela, 12 sierpnia 2018 18:33

53. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej dotarł do Kielc. W głównych uroczystościach, które odbyły się na Placu Wolności, wzięły udział najwyższe władze państwowe, wojskowe i samorządowe. Uczestnicy, którzy uczestniczyli w marszu kilkakrotnie, otrzymali odznaki, a przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty.

 

Strona 1 z 9

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna