kibicuj

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Biblia

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

II Narodowe Czytanie Pisma Świętego

piątek, 13 kwietnia 2018 11:11

15 kwietnia rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Tego samego dnia odbędzie się II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. - Chodzi o to, abyśmy uświadomili sobie, że Biblia jest Księgą daną wspólnocie Kościoła i wspólnocie wszystkich Polaków. Mówi się bowiem bardzo często, że stanowi ona kod kulturowy Europy, a więc fundament na którym cała cywilizacja europejska jest zbudowana. Dlatego chcemy podkreślać i przypominać o konieczności wspólnotowego pochylenia się nad Pismem Świętym - mówił ks. dr Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dwudziesty drugi organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego.

Cała Polska czyta Biblię

środa, 26 kwietnia 2017 16:11

W tę niedzielę obchodzimy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który organizowany jest z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Do lektury wybrany został „List św. Pawła do Galatów”.

Już od najbliższej niedzieli  słuchacze Radia eM Kielce jako pierwsi w województwie świętokrzyskim będą mieli okazję usłyszeć premierowo słuchowisko pt. „Biblia Audio – superprodukcja”. To wielkie dzieło tworzone przez blisko 300 aktorów.  

Historia Biblii w jednym miejscu

środa, 12 października 2016 13:48

Kamienne tablice, pergaminowe zwoje, ręcznie przepisywane księgi, a wreszcie gutenbergowski druk. Jak na przełomie tysiącleci przekazywano następnym pokoleniom słowa Pisma Świętego? Do soboty można się tego dowiedzieć w bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Na kieleckiej Karczówce prezentowana jest wystawa Biblii. Ekspozycja zatytułowana została „Kocham Boże Słowo, całe Słowo, Słowo w słowo”. Zwiedzającym przybliżona została historia Pisma Świętego, można zobaczyć tysiącletnie wydania rękopisowe oraz późniejsze drukowane.

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna