Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wielkanoc

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Policyjne podsumowanie Wielkanocy

wtorek, 03 kwietnia 2018 09:45

Zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2018”. Podczas tej akcji na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków, w których nikt nie zginął, a rannych zostało 18 osób. Blisko 1600 funkcjonariuszy czuwających nad naszym bezpieczeństwem w ciągu ostatnich czterech dni zatrzymało do kontroli 36 nietrzeźwych kierujących.

Radosne Alleluja!

niedziela, 01 kwietnia 2018 00:21

Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna uroczysta poranna procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem. Kapłan ogłasza światu, że Chrystus Zmartwychwstał. On zwyciężył grzech, śmierć, zło i jest Żywym Bogiem.

Przedświąteczny czas w tradycjach wsi

czwartek, 29 marca 2018 16:06

Czas świąt przepełniony jest ważną symboliką i czynnościami, które należy wykonać. Nie inaczej było dawniej na wsiach wśród prostego ludu. Z tym, że zwyczaje sprzed dziesięcioleci związane z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą odchodzą w zapomnienie. Dziś niewielu o nich wie. Jak mówi etnograf Leszek Gawlik, tych dawnych wierzeń „jest cała masa”.

Wielkanoc w tradycyjnym ujęciu

wtorek, 27 marca 2018 16:25

Bogatą wystawę o dawnych zwyczajach związanych z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą otworzyło Muzeum Wsi Kieleckiej. Odwiedzając Dworek Laszczyków obejrzymy kolekcję współczesnej sztuki ludowej odwołującej się do tematyki pasyjnej, zbiór kołatek, kraszanki i nie tylko. Świetnym streszczeniem ekspozycji jest jej tytuł: „A ty Jezus Nazarański! Przezegnaj nas krzyzem pańskim. Wielkanoc w zwyczajach i sztuce ludowej”.

Świątecznie u wojewody

poniedziałek, 26 marca 2018 16:14

U wojewody świętokrzyskiego odbyło się spotkanie dla parlamentarzystów i przedstawicieli regionalnych mediów z okazji nadchodzącej Wielkanocy. Była to dobra chwila, by złożyć świąteczne życzenia mieszkańcom regionu i osobom na co dzień współpracującym z urzędem.

Przy wspólnym, wielkanocnym stole spotkały się osoby niewidome i słabowidzące z Polskiego Związku Niewidomych Koło w Kielcach.  Na spotkaniu był obecny także ks. biskup Jan Piotrowski, który poświęcił przygotowane pokarmy.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna