STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Ponury
online button
online button

Na Wykusie upamiętnią "Ponurego"

piątek, 15 czerwca 2018 06:42

W tym roku przypada 30 rocznica ponownego pogrzebu „Ponurego” oraz 75 rocznica powstania Zgrupowania„Ponury”. Te wydarzenia w sposób szczególny chcemy uczcić podczas tegorocznych „UroczystościWykusowych”, które odbędą się w dniach 15-17 czerwca. Od 1996 uroczystości te organizowane są razem z Obwodem Świętokrzyskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, który specjalnym porozumieniem przejął tradycje od Żołnierzy walczących pod komendąJana Piwnika ps „Ponury” oraz Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”. Tegoroczne uroczystości zostały objęte Narodowym Patronatem Prezydenta RzeczypospolitejPolskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Kielecki reżyser i scenarzysta Konrad Łęcki przygotowuje się do zdjęć do nowego filmu. Powstanie on na kanwie książki Cezarego Chlebowskiego pt. „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”. To reporterski zapis działań partyzanckich w czasach II wojny światowej na terenie Kielecczyzny z Janem Piwnikiem „Ponurym” w roli głównej.

Fotografista od „Ponurego”

środa, 03 czerwca 2015 07:02

Setki znanych zdjęć partyzantów oddziałów ze zgrupowań „Ponurego” i „Nurta”,w tym chyba najsłynniejsze: Jana Piwnika – legendarnego partyzanta Ziemi Świętokrzyskiej. Wykonał je jeden człowiek, Feliks Konderko ps. „Jerzy”. Żołnierz i fotograf  Zgrupowań Partyzanckich AK "Ponury" i I batalionu 2 pułku piechoty legionów AK "Nurt".

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna