STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
online button
online button

Nowy program dla ochrony środowiska

środa, 13 czerwca 2018 12:57

Rząd startuje z programem "Czyste powietrze". Będą mogli skorzystać z niego także mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.  - Jest to kompleksowy program, który obejmie tak naprawdę sto procent naszych zasobów mieszkaniowych  i  domków jednorodzinnych. Będzie obejmował termomodernizację budynków, czy wymianę źródeł ciepła. W ramach tego programu będzie można uzyskać  dofinansowaniu nawet do 54 tys. - powiedział Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Więcej na ten temat w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.  

Kieleckie Dni Energii

wtorek, 12 września 2017 11:02

Prezentacja pojazdów zasilanych energią elektryczną, bezpłatne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz w Aptece Wyobraźni, mnóstwo gier i zabaw – to  tylko kilka z wielu atrakcji, które zaplanowano na pierwsze „Kieleckie Dni Energii”. Impreza odbywać się będzie 15 i 16 września.  

Fundusz podsumował działalność

wtorek, 23 maja 2017 11:22

24-lecie swojego funkcjonowania podsumował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Jest to instytucja wspierająca finansowo zadania  z zakresu ochrony środowiska, edukacji ekologicznej i promowania postaw proekologicznych.

Dotacjami uderzają w smog

piątek, 03 lutego 2017 15:00

Urzędnicy chcą walczyć ze smogiem. Świętokrzyski samorząd przeznaczy w sumie 137 milionów złotych na zakup paneli słonecznych czy modernizację domowych kotłowni. W jednej z części przedsięwzięć pod hasłem „Zorza – czyste powietrze nas Świętokrzyskiem” właściciele domów będą mogli uzyskać dofinansowanie na ekologiczny piec lub przyłączenie do sieci ciepłowniczej. Włodarze lokalnych samorządów mogli poznać szczegóły tych propozycji podczas spotkania w siedzibie starosty powiatu kieleckiego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska ogłosi niebawem konkurs na najbardziej ekologiczną gminę regionu. Będzie to jeden z elementów obchodów 20-lecia działalności Funduszu w Kielcach.

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna