Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Instytut Kultury Spotkaia i Dialogu w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Będzie festiwal przeciwko nienawiści

wtorek, 05 lutego 2019 14:03

Adam Michnik, Olga Tokarczuk, Jerzy Trela i Maja Komorowska to tylko kilka ze znanych postaci, które będą gośćmi II Festiwalu Literatury Faktu i Poezji "Dialog przeciw nienawiści", jaki odbywać się będzie od 4 do 21 marca w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Idee XXI wieku”, które odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18.

"Żydzi a Niepodległa" to tytuł wykładu, którego będzie można posłuchać 11 listopada w  Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7 w Kielcach. Spotkanie poprowadzi polska historyczka, specjalizująca się w badaniach nad nowoczesnymi dziejami Żydów polskich i stosunkami polsko-żydowskimi w XIX i XX wieku, dr hab. Jolanta Maria Żyndul.

Wykład "Pięć koncepcji dialogu"

czwartek, 08 listopada 2018 13:24

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na wykład pt. "Pięć koncepcji dialogu". Gościem Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu będzie filozof i religioznawca prof. Tadeusz Gadacz.

Życie żydowskie w filmie

wtorek, 18 września 2018 08:56

Filmy z Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej będzie można obejrzeć w dwa ostatnie wtorki i czwartki września w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy Planty 7. Pokazy organizuje Stowarzyszenie imienia Jana Karskiego.

 

Uczczą pamięć Romów

poniedziałek, 30 lipca 2018 14:34

Pokazem filmów autorstwa Piotra Wójcika, Stowarzyszenie imienia Jana Karskiego uczci pamięć Romów pomordowanych w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Filmy będą wyświetlane 2 sierpnia w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna