Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Jarosław Machnicki

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WDK z dotacją

piątek, 19 lutego 2016 14:37

Ponad 800 tysięcy złotych dotacji otrzyma Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach na powołanie Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt ma zintegrować środowiska szkolne z instytucjami kultury.

Podróż sentymentalna po regionie

sobota, 13 lutego 2016 16:07

Krzysztof Lorek, Jarosław Machnicki oraz Jerzy Osiecki zaprezentowali kielczanom nowy album o naszym regionie. Na kartach ciężkiej księgi pod tytułem „Świętokrzyskie. Podróż sentymentalna” znajdziemy 460 starych kart pocztowych. Niektóre z nich pochodzą z XIX wieku. - Mówimy o czasach, kiedy granice województw wyglądały inaczej niż teraz, dlatego w albumie znajdziemy miejscowości takie jak Szczekociny, Koniecpol czy Iłża – tłumaczy Krzysztof Lorek, współautor wydawnictwa.

Kielce w dawnej fotografii

poniedziałek, 07 grudnia 2015 23:20

W poniedziałek, w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie ze znanym kieleckim fotografikiem, Januszem Buczkowskim, połączone z promocją jego albumu pt. „Kielce z tamtych lat. 1960-1980”.

Wojewódzki Dom Kultury remontuje dwa pomieszczenia, które w latach 30. były przygotowywane jako apartamenty dla Józefa Piłsudskiego. – Marszałek jednak nie doczekał końca budowy, bo zmarł kilka miesięcy wcześniej – tłumaczy Jarosław Machnicki, dyrektor WDK.

Otworzą podziemia Wojewódzkiego Domu Kultury

poniedziałek, 07 stycznia 2013 13:57

Szykuje się rok modernizacji dla Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wśród zaplanowanych przedsięwzięć jest udostępnienie podziemi placówki i stworzenie zieleńca od strony alei Legionów.