Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Wyświetlenie artykułów z etykietą: rolnictwo

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

Według danych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w pierwszym półroczu bieżącego rok, zgłoszono 311 wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników w Świętokrzyskiem. W tym samym okresie roku 2018  miały miejsce 383 zdarzenia. W 2017 – 425.

– Około 60 procent gleb na terenie naszego województwa jest w mniejszym lub większym stopniu zakwaszonych – alarmuje Katarzyna Sowa-Cichecka, dyrektor Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Kielcach. Sposobem na rozwiązanie problemu może być „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”, do którego nabór ruszy już 15 lipca.

Do 1 lipca rolnicy z województwa świętokrzyskiego mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o środki na restrukturyzację małych gospodarstw. Wysokość wsparcia wynosi 60 tysięcy złotych.

Kwotę 150 tysięcy złotych mogą otrzymać od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa młodzi rolnicy na rozwój swoich gospodarstw. Nabór wniosków kończy się 1 lipca.

Zjednoczona Prawica zaproponowała „piątkę” dla rolników. Propozycje te w dużej mierze dotyczą dofinansowania polskiej wsi. – Potrzebny jest dalszy rozwój technologiczny. Rolnictwo to trzeci filar gospodarki i trzeba zwracać na niego szczególną rolę. Potrzebujemy w Polsce nowoczesnych gospodarstw rolnych, ale i rozwiązań sprzyjających tym małym, rodzinnym – powiedział Michał Cieślak, poseł Porozumienia Jarosława Gowina.

 

Premier Morawiecki przyjedzie do Sandomierza

poniedziałek, 13 sierpnia 2018 13:28

Skup owoców miękkich i zbóż oraz susza to tematy najczęściej poruszane podczas spotkań przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości z rolnikami z regionu świętokrzyskiego. W najbliższą niedzielę osoby pracujące na roli będą mogły wziąć udział w konwencji w Sandomierzu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

 

Strona 1 z 4