Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Paweł Pierściński

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Popiersie Pierścińskiego w Alei Sław

piątek, 12 stycznia 2018 23:34

Aleję Sław w Kielcach uzupełnił wizerunek fotografika Pawła Pierścińskiego, artysty ważnego zarówno dla regionu, jak i całego kraju. Popiersie wykonane przez cenionego rzeźbiarza Sławomira Micka zostało oficjalnie zaprezentowane. W odsłonięciu pomnika wzięli udział przyjaciele zmarłego niedawno artysty, jego rodzina oraz kielczanie ceniący twórczość Pierścińskiego.

Wciąż zachwyca

piątek, 28 lipca 2017 15:48

Fotografie Pawła Pierścińskiego pokazywały nam i wciąż pokazują ziemię świętokrzyską, jakiej już nie ma. Legendą obrosły zdjęcia wpisujące się w estetykę Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Zobaczymy na nich ubogi, lecz malowniczy region poprzecinany łąkami, zaoranymi polami i błotnistymi drogami, wijącymi się przez świętokrzyskie wioski.

Fotografie mistrza w Dworku Laszczyków

czwartek, 13 lipca 2017 17:22

Wystawę zdjęć autorstwa Pawła Pierścińskiego, mistrza fotografii otworzyło Muzeum Wsi Kieleckiej w Dworku Laszczyków. Zobaczymy na niej najciekawsze prace kieleckiego artysty, które posiada instytucja. Ekspozycja pt. „Krajobraz nieobecny” prezentuje sceny z dawnej świętokrzyskiej wsi.

Dawna wieś okiem mistrza

poniedziałek, 10 lipca 2017 15:33

„Krajobraz nieobecny” – to tytuł nowej wystawy, którą otworzy Muzeum Wsi Kieleckiej w Dworku Laszczyków. Będzie to zbiór fotografii Pawła Pierścińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich artystów fotografików. Przypomnijmy, że muzeum w 2014 roku zakupiło między innymi negatywy twórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Jakie widoki z dawnej wsi wyciągnęli z archiwum pracownicy muzeum?

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna