Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: historia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Historia w filmie po raz piąty

poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:59

Już w najbliższy czwartek w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można zobaczyć film "Zgoda" w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Projekcja zostanie zrealizowana w ramach trwającej od marca V edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w  filmie”, przedstawiających najnowszą historię Polski.

 

Rocznica zamachu na Frantza Wittka

piątek, 15 czerwca 2018 13:22

74 lata temu dokonano udanego zamachu na Frantza Wittka, agenta gestapo, który stał na czele siatki donosicieli. W Kielcach uczczono pamięć organizatorów brawurowej akcji.

Zagłada Żydów, eksterminacja polskich elit, pacyfikacja wsi – tak trudne tematy poruszane są w kolejnej odsłonie „Zapisów Terroru” wydanej przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego.  W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbyła się premiera trzeciego tomu publikacji.

Kobiety pomagające powstańcom, łączniczki Armii Krajowej, czy wywiadowczynie – to tylko niektóre bohaterki wystawy „Kobiety Niepodległe”, której otwarcie miało miejsce 2 maja na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach.

Wystawę o wyjątkowych witrynach kwiaciarni przygotowuje Instytut Dizajnu w Kielcach. Projektanci skupiają się na postaci Wojciecha Salwy, bukieciarza z przełomu XIX i XX wieku, który miał nowatorskie podejście do układania roślin. Podczas zwiedzania ekspozycji zatytułowanej „Salve!” zapoznamy się z losami jej głównego bohatera. Dominującą częścią wystawy będzie pięć witryn. Ich autorzy zainspirowali się karierą zawodową Salwy i jego współpracą ze sławnymi Polakami. Aranżacje przygotowuje kilku artystów przy wsparciu pracowni warsztatowych w Instytucie Designu.

W czerwcu 2013 roku, śp. bp Kazimierz Ryczan, decyzją miejskich radnych został Honorowym Obywatelem Kielc. Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się w byłym Pałacu Biskupów Krakowskich. Dziś przypominamy fotogalerię z tamtego wydarzenia autorstwa Piotra Michalca.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna