Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wielki Tydzień

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień

niedziela, 14 kwietnia 2019 14:38

Dziś w Kościele Katolickim obchodzimy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień i upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia wierni przynoszą do kościoła do poświęcenia kolorowe palmy, a podczas mszy czytana jest pasja. Uroczystej Eucharystii w katedrze kieleckiej przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

O rozważaniach św. Jana Pawła II o krzyżu opowiadał na antenie Radia eM Kielce ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Wielki Czwartek – święto kapłanów

czwartek, 29 marca 2018 11:34

W kieleckiej katedrze odbyła się Msza Krzyżma. Ksiądz biskup Jan Piotrowski poświęcił olej chorych i konsekrował Krzyżmo Święte. W czasie modlitwy księża odnowili swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń prezbiteriatu.

Wielkanoc w tradycyjnym ujęciu

wtorek, 27 marca 2018 16:25

Bogatą wystawę o dawnych zwyczajach związanych z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą otworzyło Muzeum Wsi Kieleckiej. Odwiedzając Dworek Laszczyków obejrzymy kolekcję współczesnej sztuki ludowej odwołującej się do tematyki pasyjnej, zbiór kołatek, kraszanki i nie tylko. Świetnym streszczeniem ekspozycji jest jej tytuł: „A ty Jezus Nazarański! Przezegnaj nas krzyzem pańskim. Wielkanoc w zwyczajach i sztuce ludowej”.

Przy wspólnym, wielkanocnym stole spotkały się osoby niewidome i słabowidzące z Polskiego Związku Niewidomych Koło w Kielcach.  Na spotkaniu był obecny także ks. biskup Jan Piotrowski, który poświęcił przygotowane pokarmy.

Niedziela Palmowa

niedziela, 25 marca 2018 14:04
Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna