kibicuj

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: książka

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

Premiera książki w WDK

środa, 21 czerwca 2017 15:51

W najbliższy piątek 23 czerwca o godzinie 17 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczysta premiera książki „Komendant GRYF i jego żołnierze” autorstwa kieleckiego regionalisty Ireneusza Pietraszka.

Szukają książek przyjaznych dzieciom

piątek, 16 czerwca 2017 14:31

Trwa nabór zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu na „Książkę przyjazną dziecku”. Jest on skierowany do wydawców i autorów literatury dla najmłodszych. Muzeum Zabawek i Zabawy, które organizuje ten konkurs czeka na pozycje książkowe wydane i niewydane, bądź takie, które ukazały się w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Konkursowa praca powinna przede wszystkim charakteryzować się bogactwem językowym, oryginalnością, ciekawą fabułą i kreowaniem pozytywnych postaw, jak patriotyzm, tolerancja czy szacunek do innych ludzi. Pierwsze zgłoszenia już napływają.

Wspomnienia trafiły do książki

wtorek, 11 kwietnia 2017 09:59

Bogactwo dawnej obrzędowości na ziemi świętokrzyskiej towarzyszącej okresowi od Środy Popielcowej do dnia św. Jana opisała etnograf Muzeum Wsi Kieleckiej Ewa Tomaszewska. Po długim czasie badań niezwykle ciekawe opowieści o Wielkim Poście, Wielkanocy i nie tylko trafiły do książki pt. „Wiosenne świętowanie na Kielecczyźnie”. Autorka swoje opracowanie oparła o podania badaczy wsi z XIX wieku i o to, co usłyszała od najstarszych mieszkańców regionu.

Recenzja: Maria Panna Nilu

niedziela, 06 listopada 2016 15:44

Scholastique Makasonga zaprasza nas w podróż do Rwandy, cofając nasz zegar życia do lat 70-tych XX wieku. Historia powieści toczy się gównie w katolickim liceum im. Marii Panny Nilu. W murach szkoły uczą się dziewczęta  z  plemienia Hutu oraz z plemienia Tutsi.

„110 %” - niezwykła książka o sportowcach

poniedziałek, 27 czerwca 2016 09:46

„110%. Poznaj prawdziwe oblicze sportu” –to opowieść o wybitnych polskich sportowcach, ich marzeniach, pasji, sięganiu do gwiazd i smaku zwycięstwa. Jednym z bohaterów książki jest Karol Bielecki – szczypiornista Vive Tauronu Kielce. W poniedziałek, 27 czerwca o 18.00 w Empiku w Galerii Korona odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Golą-Rakowską, w którym weźmie udział również popularny „Kola”. 

Kolejna nagroda dla Wydawnictwa Jedność

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 13:44

Za nami XXII Targi Wydawców Katolickich. – To wielkie święto książki katolickiej, które po raz kolejny odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydawnictwo Jedność jak co roku zaprezentowało najnowsze książki oraz zaprosiło czytelników na spotkanie z autorami. W tym roku otrzymaliśmy wyróżnienie FENIKS w kategorii „Duchowość” za książkę księdza profesora Henryka Witczyka „Miłosierdzie Pana od wieków i na wieki” – poinformowała Lucyna Rurarz z Wydawnictwa Jedność.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna