Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wyższe Seminarium Duchowne

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

Nowi diakoni w diecezji kieleckiej

sobota, 12 maja 2018 11:11

Czterech kleryków  Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach otrzymało święcenia diakonatu z rąk ks. biskupa Jana Piotrowskiego.

Kolejne spotkanie Studni

wtorek, 09 stycznia 2018 15:13

W sobotę 20 stycznia w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbędą się kolejne zajęcia Studni - Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej. Spotkanie zatytułowano „Objawienie - nie można było tego prościej powiedzieć?". Rozpocznie się ono o godzinie 9.00.

Klerycy z Kielc już w Kazachstanie

wtorek, 04 lipca 2017 11:03

Czterech kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach rozpoczęło staż misyjny w Kazachstanie, gdzie posługuje ks. Wojciech Skorupa.  Pod opieką ks. Łukasza Zygmunta,  dyrektora Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej będą poznawać pracę misjonarzy oraz pomagać przy pracach remontowo-budowlanych wokół kościoła w Kokczetawie.

Alumni zaprosili do siebie

wtorek, 06 czerwca 2017 15:44

Zwiedzanie najstarszej szkoły wyższej w regionie zorganizowali kieleccy alumni. Młodzież mogła zwiedzić wnętrza Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Jana Pawła II. Zwykle nieco zamknięty i tajemniczy obiekt stanął przed uczniami z miasta otworem.

Święcenia w kieleckiej katedrze

sobota, 13 maja 2017 12:30

Dziesięciu młodych mężczyzn z rąk Biskupa Kieleckiego ks. Jana Piotrowskiego odebrało święcenia diakonatu. To alumni piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. - Kościół kielecki cieszy się, że ziarno wiary zaszczepione przed laty w sercach tych młodych ludzi, dzięki łasce Chrztu świętego jest żywe i niesie nadzieję. Za młodym życiem kandydatów do diakonatu kryje się przede wszystkim wiara i ofiarna miłość ich rodziców, ich dobre obyczaje, trud wychowawczy i tak wiele modlitwy różnych osób – mówił do zebranych podczas święceń ordynariusz naszej diecezji.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna