Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: ompio

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Długi weekend majowy na Wzgórzu Zamkowym

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 13:35

Wystawy plenerowe, ekspozycje artystyczne, czy warsztaty rodzinne. Bogatą ofertę na „majówkę” przedstawia Wzgórze Zamkowe. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Koncert i filmy z okazji rocznicy

środa, 02 sierpnia 2017 15:21

Imprezą kulturalną uczcimy 72. rocznicę rozbicia więzienia kieleckiego. W ten piątek o godzinie 20.30 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego rozpocznie się koncert krakowskiego rapera Tadka. Po występie odbędzie się pokaz dwóch filmów dokumentalnych: „WiN. Ostatnia nadzieja” w reżyserii Sławomira Górskiego i „Zdobycie więzienia w Kielcach” w reżyserii Dariusza Walusiaka.

Fundacja przekaże noty identyfikacyjne

piątek, 30 czerwca 2017 15:39

Kolejne rezultaty badań genetycznych przedstawi w OMPIO Fundacja Niezłomni. Rodziny dwóch osób zamordowanych przez komunistów w lesie koło Zgórska otrzymają noty identyfikacyjne. Między innymi pod Kielcami wykonywano egzekucje na przedstawicielach podziemia antykomunistycznego osadzonych w więzieniu przy ulicy Zamkowej. Komuniści swoje ofiary po kryjomu chowali w bezimiennych grobach.

Wojskowy Fiat 508, lekki czołg 7TP i inne unikatowe sprzęty Wojska Polskiego z okresu II Rzeczpospolitej zobaczymy w ten weekend na Wzgórzu Zamkowym. W sobotę i w niedzielę odbędzie się tam piąta edycja konkursu o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wezmą w nim udział polskie grupy rekonstruktorów, które zajmują się odtwarzaniem dawnego sprzętu wojskowego.

Oddali cześć „Bemowi”

czwartek, 13 kwietnia 2017 17:49

Grupa Rekonstrukcji Historycznej imienia Stanisława Grabdy „Bema” z Chmielnika oddała cześć swojemu patronowi. Z okazji rocznicy śmierci Grabdy pasjonaci historii i militariów odwiedzili Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, gdzie znajdują się eksponaty dotyczące tej postaci. Na miejscu zaciągnęli honorową wartę, pomodlili się i złożyli kwiaty.

Spotkanie autorskie w OMPIO

czwartek, 30 marca 2017 10:55

Książka o losach kapelana Armii Krajowej będzie tematem spotkania w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. W czwartek 30 marca o godzinie 17 gościem kielczan będzie Grzegorz Sado, autor wydawnictwa pt. „O Polskę biało-czerwoną”.

Strona 1 z 6

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna