Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Caritas Diecezji Kieleckiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Około 35 tysięcy potrzebujących skorzystało w ubiegłym roku z pomocy Caritas Diecezji Kieleckiej. W tym czasie przeprowadzone zostały liczne dzieła charytatywne oraz podjęto nowe inicjatywy skierowane do ubogich rodzin, osób chorych, starszych, niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych.

Jałmużna wielkopostna

środa, 06 marca 2019 12:02

Modlitwa, post i jałmużna to trzy filary, na których opiera się rozpoczynający się dzisiaj Wielki Post. Z tej okazji Caritas Diecezji Kieleckiej proponuje wiernym podjęcie dzieł, wśród których są jałmużna wielkopostna, zbiórka żywności i zakup Baranków Wielkanocnych.

W niedzielę II Światowy Dzień Ubogich

środa, 14 listopada 2018 13:08

„Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Pod takim hasłem obchodzony będzie w najbliższą niedzielę w Kościele katolickim w całej Polsce II Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca wszystkich do modlitwy za ubogich i z ubogimi oraz do pomocy potrzebującym.

 

Zakończenie Wakacji z Caritas

środa, 29 sierpnia 2018 09:53

29 sierpnia znad morza wraca ostatnia grupa wypoczywających na wakacjach dzieci w ramach wakacyjnej akcji kieleckiej Caritas. Składało się na nią 7 turnusów, które objęły 650 młodych mieszkańców naszej diecezji.

Kończy się rozbudowa Banku Żywności przy ulicy Chłopskiej na kieleckim Białogonie. W budynku będzie się znajdował magazyn z żywnością, która trafi do najbardziej potrzebujących. Prace mają się zakończyć w przyszłym miesiącu.

Wakacje z Caritas

środa, 20 czerwca 2018 12:59

Jak co roku Caritas diecezji kieleckiej organizuje wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin. Wakacje finansowane są przez środki Biblijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ale również ze wsparcia samorządów i Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna