Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Z Kulturą na TY»Uczniowie VII LO manifestowali emocje

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

Z Kulturą na TY

Uczniowie VII LO manifestowali emocje

07 czerwca 2019 / Tekst

Zakończyły się warsztaty aktorskie realizowane w ramach projektu "Z kulturą na Ty", organizowane przez redakcję Radia eM Kielce. Ostatnią grupą uczestników byli uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Zajęcia poprowadziła Ewelina Gronowska, aktorka Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od wycieczki po Teatrze im. Stefana Żeromskiego. W drugiej części uczestnicy pracowali na tekstach, które stworzyli w ubiegłym tygodniu na warsztatach literackich. Inspiracją dla młodzieży z Liceum im. Józefa Piłsudskiego był wiersz "Nie" Stanisława Barańczaka.

- Starałam się zwrócić uwagę na to, że każdy tekst jest pretekstem do powiedzenia czegoś od siebie, że jest dialogiem, formą wypowiedzi danego twórcy, czy tego, kto go wypowiada, że mówi go z jakiegoś powodu i coś niesie, że każde słowo ma swoje znaczenie, emocje i wartość - stwierdziła Ewelina Gronowska.

Dla wielu osób zajęcia aktorskie były niezwykle ciekawe. - Na pewno bardzo dużo dowiedziałam się o pracy aktora, byłam ciekawa, jak wygląda ta praca, bo zawsze marzyłam, żeby w przyszłości mieć coś wspólnego z aktorstwem - powiedziała Wiktoria Kuroś. - Prowadząca dała mi bardzo dobry sposób, żeby interpretować wybrany przez nas wiersz, jako manifest, który ma wyrazić emocje i nieść większy przekaz - dodała.

Natalia Nowak była zadowolona, że zobaczyła, jak wygląda praca aktora zza kulis. - Widziałam jak wygląda teatr, którego widz nie może zobaczyć. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła wykorzystać wszystkie wskazówki, które otrzymaliśmy od prowadzącej - mówiła.

Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Posłuchaj relacji z warsztatów:

ZOSTAW KOMENTARZ