Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Z Kulturą na TY»Uczniowie "Kostki" na warsztatach radiowych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Z Kulturą na TY

Uczniowie "Kostki" na warsztatach radiowych

13 czerwca 2019 / Tekst

Trwa trzeci etap warsztatów "Z kulturą na Ty" organizowanych przez redakcję radia eM Kielce. Dziś uczniowie Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej poznawali tajniki pracy prezentera i przygotowywali słuchowisko radiowe. Warsztaty poprowadziła Aleksandra Niemczyk, prezenterka radia eM.

Na  warsztatach radiowych uczestnicy mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą zdobyli podczas zajęć literackich i aktorskich. Licealiści najpierw zwiedzali siedzibę radia i rozmawiali z dziennikarzami, a później rozpoczęli pracę z mikrofonem. – Mogłem poznać pracę w redakcji radiowej i przekonać się, że jest bardzo ciekawa. Poczuliśmy tę atmosferę, mogliśmy posłuchać swoich głosów, co było bardzo interesującym uczuciem - mówi Krzysztof Orawiecki, uczestnik czwartkowych warsztatów. – Każdy z nas mógł coś napisać, później przedstawić i sprawdzić się w pracy dziennikarza. Warsztaty pomogą nam w przyszłości w interpretowaniu tekstów. To było dla nas coś nowego, nieszablonowego, a nie tylko dostosowywanie się do klucza – dodaje Mikołaj Nawrocki.

Prowadząca warsztaty Aleksandra Niemczyk podkreśliła, że uczniowie byli bardzo zaangażowani. – Ta grupa wyróżniała się sporą liczbą chłopców, którzy byli bardzo mocno zaangażowani. To sama przyjemność, gdy dopuszcza się ich do mikrofonów i widzi takie zaciekawienie. Szczegółów dotyczących efektów ich pracy nie możemy w tej chwili zdradzić, jednak na pewno będą one owocne  – podkreśla Aleksandra Niemczyk. – Na warsztaty zgłosiły się osoby chętne, nikt ich nie przymuszał i widać było, że ci młodzi ludzie są bardzo zainteresowani tym, co się tutaj dzieje. Uczniowie mogli wyrazić również swoje spostrzeżenia i opinie – dodaje prowadząca.

Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZOSTAW KOMENTARZ