Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Wojciech Lubawski, prezes Uzdrowiska Busko - Zdrój: Szpital "Krystyna" zacznie przyjmować pacjentów za dwa tygodnie. Powodem koronawirus

czwartek, 28 maja 2020 11:28 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

– Decyzją Ministra Zdrowia już w maju moglibyśmy rozpoczynać rehabilitację leczniczą, czyli kardiologiczną, ortopedyczną i neurologiczną. Dwa nasze szpitale, "Krystyna" i "Górka" prowadzą taką działalność, jednak z powodu wykrycia w tym pierwszym koronawirusa, ruszy on z opóźnieniem – mówił Wojciech Lubawski, prezes Uzdrowiska Buko-Zdrój, w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM.

– W szpitalu "Krystyna" mieliśmy izolatorium, więc musieliśmy to miejsce przygotować na powrót kuracjuszy. Specjalistyczna firma przeprowadziła dezynfekcję, a wszyscy pacjenci zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa, choć to nie był konieczny wymóg. Dwustu z nich zostało przebadanych i okazało się, że dwie pielęgniarki z kardiologii są zarażone. Te dwie panie poddadzą się leczeniu i sanepid musi zdecydować o dalszych krokach, czyli o tym, ile kolejnych osób zostanie poddanych kwarantannie. W tej sytuacji otwarcie szpitala "Krystyna" opóźni się co najmniej o dwa tygodnie – dodał Wojciech Lubawski.

Posłuchaj całej audycji  "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat 

 

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO