Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Uczniowie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Za nami etap okręgowy VI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Z pięćdziesięciorga biorących w nim udział uczestników została wyłoniona najlepsza dziesiątka, która zmierzy się w konkursie ogólnopolskim. Gospodarzem zmagań była Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP wraz z operatorami policyjnego drona przeprowadzają dziś akcję „Bezpieczne przejście”. Działania mundurowych mają uczulić pieszych i kierowców na to, co robimy na drodze. W związku z mikołajkami, kierujący zostaną obdarowani słodkim upominkiem, bądź rózgą.

Już za dwa tygodnie rozpocznie się nowy rok szkolny 2019/2020, a wraz z nim możliwość składania wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów kieleckich szkół. O wsparcie finansowe będą mogły ubiegać się osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Trwa nabór do szkół średnich. W tym roku w szkołach średnich będą dwa roczniki: ósmoklasiści i absolwenci trzeciej klasy gimnazjów. - Miejsc jest więcej niż uczniów, więc nie powinno być problemu z rekrutacją - uważa Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach.

Od 20 maja ruszył nabór uczestników do artystycznych warsztatów radiowych „ Z kulturą na Ty”, realizowanych przez Radio eM Kielce w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedsięwzięcie adresowane do młodzieży licealnej z województwa świętokrzyskiego ma na celu edukację kulturalną oraz włączanie nastolatków do wspólnych, twórczych poszukiwań wokół literatury, teatru i form medialnych.

Poznański Czerwiec, Strajk w Stoczni Gdańskiej, prawa pracownicze – z takimi tematami zmierzyli się uczestnicy Konkursu Wiedzy o Solidarności. W kieleckiej siedzibie związku odbyło się wręczenie nagród. Zwycięzcą został Rafał Skrzypek, uczeń Liceum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

Strona 1 z 10