Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Znakomity występ kieleckiego pływaka na Mistrzostwach Świata

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Znakomity występ kieleckiego pływaka na Mistrzostwach Świata

04 grudnia 2017 / Tekst
fot. Wojciech Makowski (Facebook) fot. Wojciech Makowski (Facebook)

Kielecki pływak Wojciech Makowski reprezentujący barwy Integracyjnego KS AWF Warszawa wywalczył złoty i srebrny medal Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w Meksyku.

Niewidomy 25-latek zajął drugie miejsce w wyścigu na sto metrów stylem dowolnym. Makowski uzyskał czas 1:02,79 min, tracąc do zwycięzcy Białorusina Hryhorego Zudzilau 1,52 s. Trzecie miejsce przypadło Litwinowi Edgarasowi Matakasowi.

Kielczanin wybornie zaprezentował się w swojej koronnej dyscyplinie - 100 m stylem grzbietowym. Na tym dystansie w ubiegłym roku wywalczył srebro Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Makowski w Meksyku uzyskał czas 1:12,03 min. Drugi Hryhory Zudzilau stracił do niego 3,47 s. Trzecie miejsce przypadło Sergio Zayasowi z Argentyny.

- Nie wiele brakowało, żeby mnie tu w ogóle nie było, a w pewnym momencie byłem tego właściwie pewien. Ostatecznie poleciałem do Meksyku na MŚ, ciesząc się, że w ogóle zdołałem się doprowadzić do stanu "używalności" w wodzie i względnej formy. Życie jednak znowu zrobiło swoje i po starcie na 100 m kraulem zaprowadziło mnie na srebrny stopień podium, a po 100 m grzbietem jeszcze stopień wyżej, a na dokładkę poleciał Mazurek Dąbrowskiego. Jedyne, co chcę teraz zrobić, to podziękować mojej dziewczynie, rodzicom, bratu, przyjaciołom i znajomym, że po prostu byli cały czas ze mną. Gdyby nie oni, mogłoby mnie tu nie być. W czwartek czeka mnie jeszcze start na 50 m kraulem, a potem cóż - Święta! - napisał na swoim profilu na Facebooku Makowski. 

PRZYPOMINAMY TEKST O WOJTKU MAKOWSKIM, KTÓRY UKAZAŁ SIĘ PO IO W RIO W "TYGODNIKU EM KIELCE" - TUTAJ

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna