Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Zawodnicy PGE VIVE grali w reprezentacjach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Zawodnicy PGE VIVE grali w reprezentacjach

Kielce / 08 kwietnia 2018 / Tekst

Kilku obecnych i przyszłych zawodników PGE VIVE w ostatnich dniach wystąpiło w sparingowych spotkaniach swoich zespołów narodowych. Jak sobie poradzili?

POLSKA

Podopieczni Piotra Przybeckiego w katowickim Spodku rozegrali dwa mecze towarzyskie z Czechami. Pierwszy przegrali 21:25, drugi wygrali 37:36. W rewanżu świetnie zaprezentowali się Arkadiusz Moryto, który do PGE VIVE trafi latem oraz przebywający na wypożyczeniu w ukraińskim Motorze Zaporoże - Paweł Paczkowski. Prawoskrzydłowy rzucił dziesięć bramek, a praworozgrywający zanotował dwa trafienia mniej. W pierwszym spotkaniu obaj zdobyli po dwa gole.

CHORWACJA

Kadra Manuela Strleka i Marko Mamicia rozegrała dwa wyjazdowe sparingi ze Szwecją. W pierwszym gracze z Bałkanów musieli uznać wyższość kadry "Trzech Koron", która wygrała 32:25. Zawodnicy PGE VIVE zdobyli po dwa gole. Jedno trafienie dorzucił Luka Cindrić, który do Kielc trafi w lipcu.

W rewanżu Chorwaci zwyciężyli 29:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Strlekl, który siedem razy zapisał się na liście strzelców. Jedno trafienie zanotował Mamić, a czterokrotnie bramkarza rywali pokonywał Cindrić.  

HISZPANIA

Mistrzowie Europy w Ciudad Real pokonali Tunezję 33:18. Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był Alex Dujszebajew, który rzucił sześć bramek. Julen Aginagalde zanotował jedno trafienie.

Dwa gole zdobył młodszy z synów trenera PGE VIVE - Daniel, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Celje Pivovarnej Lasko. Jedno trafienie zanotował Angel Fernandez Perez - on do Kielc trafi latem.

SERBIA I NIEMCY

W obu meczach towarzyskich górą byli Niemcy, którzy na własnym terenie wygrywali 26:19 oraz 29:23. Darko Djukić w pierwszym spotkaniu rzucił dwie bramki.

Na parkietach hali w Lipsku i Dortmundzie zaprezentowali się przyszli bramkarze PGE VIVE: Serb Vladimir Cupara oraz Niemiec Andreas Wolff.

SŁOWENIA I BIAŁORUŚ

Reprezentacja Blaża Janca w Trbovlje zwyciężyła 36:29. Skrzydłowy mistrzów Polski zdobył cztery bramki.

W kadrze Białorusi zagrali dwaj zawodnicy, który do PGE trafią w lipcu. Obrotowy Artsiom Karaliok rzucił trzy, a rozgrywający Władysław Kulesz dwa gole.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna