online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Zawodnicy PGE VIVE grali w reprezentacjach
online button
online button

SPORT KIELCE

Zawodnicy PGE VIVE grali w reprezentacjach

Kielce / 11 czerwca 2018 / Tekst

Kilku obecnych i przyszłych zawodników PGE VIVE, w miniony weekend, wystąpiło w pierwszych meczach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2019.

Sporo powodów do zadowolenia mają Chorwaci, którzy przed własną publicznością pokonali 32:19 Macedonię. Sześć bramek dla gospodarzy rzucił Manuel Strlek, który w nowym sezonie będzie bronił już barw Telekomu Veszprem. Marko Mamić spotkanie zakończył bez zdobyczy. Pięć trafień zanotował natomiast nowy rozgrywający kieleckiej drużyny - Luka Cindrić.

W trudnym położeniu przed rewanżem znajduje się Słowenia. Kadra Blaża Janca przegrała na wyjeździe z Węgrami 24:29. Skrzydłowy PGE VIVE na swoim koncie zapisał dwie bramki.

Bardzo dobre spotkanie w barwach Serbii rozegrał Vladimir Cupara, który od lipca będzie bronił barw mistrzów Polski. 24-latek w starciu przeciwko Portugalii zaliczył jedenaście odbić, czym przyczynił się do wysokiej wygranej swojej drużyny 28:21. Darko Djukić spotkanie zakończył z zerowym zapisem.

Remisem 28:28 zakończyło się spotkanie między Białorusią a Austrią. Pięć bramek dla gospodarzy zdobył nowy obrotowy PGE VIVE Artsiom Karaliok. Kolejny z „przyszłych” zawodników kieleckiego klubu - Władysław Kulesz nie zagrał z powodu urazu.

Rewanże zostaną rozegrane we wtorek i środę.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna