Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Zawodnicy Łomży Vive w domowej kwarantannie. U jednego z ich rywali potwierdzono koronawirusa

niedziela, 27 września 2020 15:24 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

Jeden z zawodników MOL-Picku Szeged, który zagrał w środowym meczu Ligi Mistrzów z Łomżą Vive w Hali Legionów, jest zakażony koronawirusem. Szczypiorniści i sztab szkoleniowy kieleckiego klubu zostaną przebadani w poniedziałek. Do momentu otrzymania wyników będą znajdować się w izolacji.

W węgierskim zespole kilkanaście dni temu zdiagnozowano sześć zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Po ponownych testach, zdrowi zawodnicy zostali dopuszczeni do meczu w Kielcach.

Szczypiorniści MOL-Picku przeszli kolejne badania po powrocie z Polski. Jeden z nich otrzymał wynik pozytywny. Wszystkie osoby, które były w stolicy Świętokrzyskiego, zostały poddane kwarantannie.

Po otrzymaniu tych informacji szybkie działania podjęto również w Łomży Vive. Zawodnicy i sztab szkoleniowy przebywają w izolacji, a w poniedziałek rano przejdą badania na obecność koronawirusa.

– W związku z informacją o przypadku COVID u zawodnika MOL-Picku, który był w Kielcach na meczu, zawodnicy naszej drużyny zaczynają domową kwarantannę, która potrwa do czasu wyników testów, które wszyscy przejdą w poniedziałek o godzinie 8:00 – poinformował klub na Twitterze. 

Łomża Vive ma rozegrać kolejny mecz w czwartek. Jej rywalem na wyjeździe będzie Elverum. Według planów, bezpośrednio po powrocie z Norwegii podopieczni Tałanta Dujszebajewa mają udać się do Lublina, gdzie w weekend odbędzie się Final4 Pucharu Polski. Na razie te założenia stanęły pod znakiem zapytania.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO