Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Zagrają dla Izy i Daniela

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Zagrają dla Izy i Daniela

Kielce / 08 lutego 2018 / Tekst

To coś więcej niż zwykłe zmagania piłkarskie. W najbliższą niedzielę w hali Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbędzie się już dziewiąta edycja Turnieju Charytatywnego „Jesteśmy, by zmieniać życie - pamięci Izy Domagały”. - Nasza idea nie ginie, jest ciągle rozwijana - mówi Patryk Zieliński, jeden z organizatorów wydarzenia.   

Turniej zrodził się z chęci pomocy w leczeniu Izy Domagały, która była uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sawickiej w Kielcach. To dla niej została zorganizowana pierwsza edycja. Niestety, 23 marca 2010 roku, dziewczyna przegrała walkę z nowotworem kości - jej znajomi postanowili nie rezygnować z organizacji rozgrywek charytatywnych. Co dwanaście miesięcy w lutym, już od dziewięciu lat, pomagają kolejnym potrzebującym.

Całkowity dochód z tegorocznej edycji zostanie przekazany dla 25-letniego Daniela Żuławy,  który od osiemnastego roku życia choruje na stwardnienie rozsiane. Schorzenie ciągle postępuje i utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Chłopak ma problemy z czuciem, a choroba ostatnio zaatakowała nerw wzrokowy, uniemożliwiając podjęcie jakiejkolwiek pracy.

- Daniel to ubiegłoroczny absolwent wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania UJK. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się zbudować realne uniwersyteckie poczucie wspólnoty. Pomoc jest sprawą kluczową. Nadzieją dla Daniela jest przeszczep komórek macierzystych, który może dać mu szansę na regeneracje uszkodzonego układu nerwowego. Koszt takiej ingerencji przekracza możliwości Daniela i jego najbliższych, dlatego zdecydowaliśmy, że postaramy się przez turniej zorganizować jak największą sumę pieniędzy, aby mu pomóc - tłumaczył Patryk Zieliński.

W turnieju wystąpi piętnaście zespołów, wśród ich m.in. reprezentacje adwokatów, księży, dziennikarzy, studentów, czy nauczycieli. Oprócz całodniowych zmagań piłkarskich odbędą się liczne aukcje charytatywne.

- Nasz turniej to takie wydarzenia familijne. Główną ideą jest sport i pomoc, a może odwrotnie pomoc i sport. Na każdego czeka dawka pozytywnych emocji. Będziemy mogli zdobyć koszulki czy piłki z autografami m.in. zawodników Korony e, PGE VIVE czy Dafi Społem. Oprócz tego będzie dużo fajnych wejściówek na gokarty, do kina czy teatru. Odbędzie się też tradycyjna sprzedaż ciast - wyliczał Zieliński.

Zmagania w hali UJK potrwają od 8.30 do 18.30.

Więcej informacji o turnieju - TUTAJ

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna