Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Z mistrzowskiej drużyny do Chojnic

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Z mistrzowskiej drużyny do Chojnic

Kielce / 11 lipca 2019 / Tekst
fot. Chojniczanka Chojnice fot. Chojniczanka Chojnice

Mateusz Bartosiak, kapitan mistrzowskiej drużyny juniorów starszych Korony Kielce z poprzedniego sezonu, znalazł nowy klub. 19-letni środkowy obrońca pierwsze kroki w seniorskim futbolu będzie stawiał w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice. 

Sztab szkoleniowy klubu z Pomorza podczas kilkudniowych testów bacznie przyglądał się poczynaniom utalentowanego stopera. Bartosiak wypadł w nich na tyle dobrze, że pierwszoligowiec zaoferował mu dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

– Mateusz to kolejny młody gracz, który zasila szeregi Chojniczanki. Posiada bardzo dobre warunki fizyczne i motoryczne do gry na pozycji środkowego obrońcy – mówi Łukasz Wróbel, dyrektor sportowy klubu z Chojnic.

Przypomnijmy: Mateusz Bartosiak trafił do Korony latem 2017 roku z TOP 54 Biała Podlaska. W ostatnim sezonie był ważnym punktem drużyny U-18, która sięgnęła po mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. Stoper, który pełnił funkcję kapitana zespołu, wystąpił w 27. spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów. 

ZOSTAW KOMENTARZ