Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Wysoka porażka Korony Handball w Lublinie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Wysoka porażka Korony Handball w Lublinie

20 października 2018 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk fot. Paweł Jańczyk

Szczypiornistki Korony Handball w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi przegrały na wyjeździe z MKS-em Perłą Lublin 23:36. Spotkanie w miarę wyrównane było do 24. minuty, kiedy gospodynie prowadziły tylko 11:8. W ostatnim fragmencie przed przerwą mistrzynie Polski bez litości wykorzystały mnożące się błędy kielczanek w ataku i do szatni zeszły przy siedmiu trafieniach przewagi - 15:8. W drugiej części drużyna Roberta Lisa spokojnie kontrolowała przebieg rywalizacji i do swojego konta dopisała kolejne trzy punkty. 

- W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy straciliśmy pięć łatwych piłek w ataku, co tak doświadczony zespół bez problemów wykorzystał. W drugiej części odrobiliśmy straty do sześciu bramek, mieliśmy piłkę na dojście na pięć trafień, ale znowu powtórzyły się błędy. Dziewczyny zbyt szybko próbowały w tych sytuacjach budować akcje, wkradły się błędy, rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Gospodynie znowu karały nas kontratakami i tak się skończyło - mówił trener kieleckiej drużyny, Paweł Tetelewski. 

- Co można zapisać jako pozytyw? Na pewno moment drugiej połowy, gdzie z minus dwunastu zeszliśmy do sześciu bramek. Zespół nie poddaje się, walczy. To cieszy. Pod koniec daliśmy pograć wszystkim dziewczynom. Nie rzuciliśmy czterech-pięciu sytuacji sam na sam, co też ma jakieś odzwierciedlenie w wyniku. Chcieliśmy, aby przy takim rezultacie każda zawodniczka poczuła grę przed ważnym meczem, który czeka nas w środę  - uzupełniał doświadczony szkoleniowiec. 

Korona Handball w środę o godz. 19.00 w hali przy ulicy Krakowskiej zmierzy się ze Startem Elbląg. 

MKS Perła Lublin - Korona Handball 36:23 (15:8)

Korona: Orowicz, Hibner - Gliwińska 4, Kędzior 1, D. Więckowska 1, M. Więckowska 4, Syncerz 7, Homonicka, Charzyńska 4, Zimnicka, Jach, Mochocka 1, Skowrońska 1, Strózik.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna