STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Wyjątkowa sztafeta na kieleckim stadionie lekkoatletycznym

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

SPORT KIELCE

Wyjątkowa sztafeta na kieleckim stadionie lekkoatletycznym

Kielce / 13 września 2017 / Tekst

W najbliższą sobotę na kieleckim stadionie lekkoatletycznym przy ul. Leszka Drogosza odbędzie się 3. PKO Bieg Charytatywny. Cały dochód uzyskany podczas imprezy zostanie przekazany na dożywianie dzieci w świetlicach środowiskowych Caritas Diecezji Kieleckiej. Ambasadorem biegu w stolicy Świętokrzyskiego jest Marek Plawgo - dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata z Osaki.

Sobotni bieg ma charakter ogólnopolski. Punktualnie o 11.00 na dwunastu stadionach z nawierzchnią tartanową rozbrzmi dźwięk startera. Zawody będą odbywały się w pięcioosobowych sztafetach, każdy uczestnik w ciągu godziny musi przebiec przynajmniej jedno okrążenie, długość poszczególnych zmian i kolejność zawodników nie mają znaczenia.

Zaangażowanie biegaczy zostanie następnie przeliczone na obiady dla dzieci w dwunastu województwach, w których odbędzie się wydarzenie. Środki na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych – po jednej dla wszystkich miast gospodarzy.  W biegu mogą wystartować osoby, które mają ukończone 15 lat i dokonają opłaty startowej w wysokości przynajmniej 10 zł za zawodnika, czyli 50 zł za cały zespół. Pieniądze te również będą przeznaczone na cel charytatywny. Zgłoszenia drużyny dokonuje jej kapitan. Limit to 70 drużyn na jeden stadion.

Odbiór pakietów startowych odbędzie się w Biurze Zawodów w dniu biegu w godz. 9.45–10.30. Sztafety wystartują punktualnie o godz. 11.00. Najlepsze ekipy, które pokonają najwięcej okrążeń, zostaną nagrodzone. Najmłodsi również przyczynią się do wsparcia potrzebujących. O godz. 10.00, przed głównymi zawodami, wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych, czyli biegi krótkodystansowe dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Limit to 350 dzieci na stadion, a opłata wynosi 5 zł za osobę. Zapisy na bieg na stronie internetowej: PKO Biegu Charytatywnego. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę i pamiątkowy medal.

W ubiegłym roku w trakcie 2.PKO Biegu Charytatywnego 6224 zawodników w całej Polsce pokonało 32 391 okrążeń stadionów, co równa się 12 956 km. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała wówczas 632974 zł na posiłki dla dzieci.

za: kielce.caritas.pl,www.pkobiegcharytatywny.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna