STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Wałach: Spełniłem marzenie, ale przede mną jeszcze dużo pracy

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

SPORT KIELCE

Wałach: Spełniłem marzenie, ale przede mną jeszcze dużo pracy

12 września 2017 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga (PGE Vive Kielce) fot. Anna Benicewicz-Miazga (PGE Vive Kielce)

Wtorkowy mecz 3. kolejki PGNiG Superligi z Zagłebiem Lubin zapisał się w historii PGE Vive. W 55. minucie na parkiecie pojawił się niespełna szesnastoletni Miłosz Wałach, który został najmłodszym debiutantem w barwach kieleckiego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Plan był taki, żeby Miłosz zagrał więcej. Tutaj trochę jest mojej winy, bo wcześniej mogłem odbić kilka piłek więcej, ale jego występ oceniam jak najbardziej poprawnie. Przy jednym rzucie źle był ustawiony bok, w drugim delikatnie się spóźnił, ale dobrze poszedł za piłką - wyjaśniał po meczu Sławomir Szmal.

- W szatni, przed wejściem na parkiet miałem tremę, ale kiedy pojawiłem się na parkiecie wszystko zeszło. Odbiłem rzut Arkadiusza Moryty niestety sędziowie odgwizdali karny. Na wszystko jeszcze przyjdzie czas. Moim i pewnie nie tylko moim marzeniem była zmiana w bramce z taką osobą jak Sławomir Szmal - wyjaśniał Miłosz Wałach.

Jak do starszego kolegi zwraca się młody golkiper. Panie Sławku, Sławek, tato? - Wujek - uśmiecha się Wałach. - Przede mną jeszcze dużo pracy, to dopiero początek - mówi bramkarz, który szesnaste urodziny będzie świętował 23 listopada.

- Niech media nie robią z niego bohatera. Widziałem wielu takich chłopaków, którzy pokazywali się w telewizji, pisały o nich gazety, a później przepadali. Przed Miłoszem jeszcze dużo pracy. Najważniejsze gdzie będzie za kilka lat. Teraz ma szansę i musi trenować jak do tej pory, a może lepiej - zaznaczał trener kieleckiego klubu, Tałant Dujszebajew.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna