Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»W sobotę test kondycji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

SPORT KIELCE

W sobotę test kondycji

12 października 2017 / Tekst
fot. Biegam bo Lubie Kielce fot. Biegam bo Lubie Kielce

W najbliższy weekend w kilkudziesięciu miastach w Polsce odbędzie się jesienna edycja Testu Coopera organizowana przez „Biegam bo Lubię”. W Kielcach swoją kondycję będzie można sprawdzić w sobotę na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Leszka Drogosza.  

- Ważne, aby przyjść, nie bać się i pobiec realnie na miarę swoich możliwości, aby test był miarodajny. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy próba wysiłkowa Coopera będzie doskonałą informacją, na jakich prędkościach trenować w okresie jesienno-zimowym. Dzięki wynikowi będziecie mogli określić, jaką średnią powinniście osiągać na standardowych długich rozbieganiach, aby nie były to puste kilometry. Dzięki odpowiednim tabelom znajdujących się w sieci, będziecie mogli także oszacować optymalne tempo dla biegów w II zakresie oraz szybkich interwałów. Podsumowując test Coopera to kopalnia wiedzy o poziomie wytrenowania. Trzeba jednak zmusić się do 12-minutowego wysiłku i do tego Was serdecznie zachęcamy - czytamy w zaproszeniu „Biegam bo Lubię Kielce”.

Test jest specyficznym sposobem badania własnej kondycji. Swoją nazwę wziął od nazwiska amerykańskiego lekarza Keenetha Coopera, który opracował próbę wytrzymałościową na potrzeby amerykańskiej armii. Polega ona na pokonaniu w ciągu 12 minut jak największej odległości. Kondycje fizyczną określa się na podstawie specjalnych tabel, które uwzględniają wiek, płeć oraz przebiegnięty dystans.

Swoją kondycję w Kielcach będzie można sprawdzić między 9 a 11.30, w miarę zapotrzebowania ten czas może zostać wydłużony. Każdy uczestnik testu otrzyma dyplom z uzyskanym dystansem. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna