Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»W sobotę pierwszy zimowy ultramaraton w Kielcach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

W sobotę pierwszy zimowy ultramaraton w Kielcach

03 stycznia 2019 / Tekst

Blisko dwustu zawodników wystartuje w pierwszej odsłonie Zimowego Ultra CK Maratonu, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Kielcach. Zawodnicy pokonają ponad pięćdziesięciokilometrową trasę, której liczba przewyższeń wynosi ponad 1300 metrów.

– Będzie to najpiękniejsza trasa wokół Kielc. Jej dziewięćdziesiąt procent biegnie w granicach administracyjnych miasta. Przyjezdni dziwią się, jak jest to możliwe. Nasze miasto jest położone w tak cudownym miejscu, że dookoła mamy góry i lasy. Startujemy spod Hali Legionów. Zawodnicy pobiegną na pierwszą pętlę w kierunku gór Telegraf i Hałasa. Tam zrobią niecałe 15 kilometrów i powrócą na miejsce startu. Na to mają cztery godziny limitu. Następnie udadzą się na Pasmo Posłowickie, a więc Pierścienicę, Skocznię, Biesak. Drugi punkt kontrolny i przepak będzie znajdował się na polanie przy Białej Wodzie. Kolejny odcinek będzie wiódł przez rejony wokół Bruszni. Trzeci bufet znajdzie się przy szkole na Karczówce. Stąd zawodnicy wrócą na mety – wyjaśnia organizatorka wydarzenia Mirosława Maziejuk.

Na liście startowej znajduje się 220 osób. Swój start w zawodach opłaciło 150 zawodników. Na bieg można dalej zapisać się na stronie www.mtbcross.pl. Jeśli pozostaną wolne miejsca, to w piątek i sobotę, będzie można to zrobić w biurze zawodów w Hali Legionów. Pierwszego dnia będzie ono czynne w godz. 16-20, natomiast w sobotę w godz. 6.30-7.30. Bieg ruszy o godz. 8.00.

 trasa biegu

ZOSTAW KOMENTARZ