Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»W poniedziałek start przygotowań Korony Handball

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

W poniedziałek start przygotowań Korony Handball

Kielce / 13 lipca 2018 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Po sześciotygodniowych urlopach w poniedziałek do treningów wracają szczypiornistki Korony Handball. Za przygotowanie drużyny do nowego sezonu PGNiG Superligi odpowiedzialny będzie Paweł Tetelewski, który na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Tomasza Popowicza.

Kielczanki poprzedni, debiutancki rok w elicie zakończyły na ostatnim miejscu. Teraz ma być zdecydowanie lepiej. - Jak to mówią Rosjanie: "ciszej idziesz, dalej zajdziesz". Będziemy pracować nad tym, aby robić postęp. Wszystko zweryfikuje boisko. (...) Na pewno w głowach dziewczyn jest dużo rezerw. Najważniejsze, aby one uwierzyły w swoje umiejętności, bo je posiadają. Muszą to udowodnić na parkiecie. Do okresu przygotowawczego podejdziemy z takim nastawieniem, żeby dziewczyny nawet w sparingach pokazywały, że potrafią wiele - zapewniał na początku czerwca w rozmowie z naszym radiem Paweł Tetelewski.  

Cały wywiad z nowym trenerem Korony Handball można przeczytać - TUTAJ 

Kadra  zespołu nie uległa większym zmianom. Jakość drużyny mają podnieść pozyskane latem: rozgrywająca Edyta Charzyńska (ostatnio KPR Gminy Kobierzyce) oraz obrotowa Paulina Piwowarczyk (wypożyczenie z Energii AZS-u Koszalin). Ponadto do seniorskiej kadry włączone zostały bramkarka Anna Nazimek, kołowa Kinga Strózik oraz skrzydłowa Natalia Jach, które w poprzednim sezonie stanowiły o sile zespołu juniorek Korony Handball. 

Kielczanki przygotowania do nowego sezonu rozpoczną od porannych testów wydolnościowych w hali Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK. W następnych tygodniach będą pracować na swoich obiektach.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego 27 i 28 lipca rozegrają sparingi z reprezentacją Polski do lat 18. W składzie "Biało-czerwonych" znajduje się rozgrywająca Korony, Magda Więckowska. Ona do treningów z klubem wróci po zakończeniu mistrzostw świata, które od 7 do 19 sierpnia zostaną rozegrane w stolicy Świętokrzyskiego. Kielczanki w sierpniu wezmą udział w dwóch turniejach towarzyskich: w Jarosławiu i na Słowacji. Zmierzą się w nich m.in. z Galiczanką Lwów, SSK SLS Preszów, DHK ZORA Ołomuniec czy Hypo Wiedeń.

Korona Handball zmagania w nowym sezonie PGNiG Superligi rozpocznie w pierwszy weekend września od wyjazdowego meczu z UKS-em PCM Kościerzyna.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna