Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»W czwartek rusza Strefa Kibica na Rynku. Piłkarscy fani zobaczą tylko wybrane mecze mundialu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

W czwartek rusza Strefa Kibica na Rynku. Piłkarscy fani zobaczą tylko wybrane mecze mundialu

Kielce / 14 czerwca 2018 / Tekst

W czwartek na moskiewskich Łużnikach zainaugurowane zostaną finały XXI Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Atmosferę wielkiego piłkarskiego święta w jakimś stopniu będzie można poczuć również w Kielcach, gdzie na czas mundialu stanie Strefa Kibica.

- Organizujemy takie miejsce, aby mieszkańcy regionu mogli wspólnie kibicować reprezentacji Polski. Pokażemy w tej strefie wszystkie spotkania naszej kadry, kolejno z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Zakładamy i mamy ogromną nadzieję, że będzie ciąg dalszy w postaci następnych spotkań w fazie pucharowej. Oprócz tego w czwartek pokażemy uroczystość otwarcia mundialu oraz mecz Rosja - Arabia Saudyjska. 15 lipca transmitowany będzie finał turnieju - mówił Artur Sobolewski, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta w Kielcach.

Wspomniane spotkania będą wyświetlane na telebimie, który zostanie zamontowany na scenie na Rynku. Kielecka strefa będzie przygotowana na przyjecie trzech tysięcy kibiców. Dlaczego sympatycy futbolu nie zobaczą wszystkich mundialowych pojedynków?

- Zorganizowanie takiej strefy to pewne koszty, związane chociażby z charakterem imprezy masowej. To najważniejszy powód, dla którego wybraliśmy te konkretne widowiska - przekonywał Sobolewski.

Jakie dodatkowe atrakcje będą czekały na kibiców, którzy wybiorą opcję oglądania spotkań na Rynku?

- Na pewno pojawią się elementy muzyczne. O to zadba didżej, który przygotuje wspólnotę kibicowską do dopingu oraz jak najlepszego przeżywania spotkań. Wyjątkowo zapowiada się niedziela, 24 czerwca, bo mecz Polska - Kolumbia będzie transmitowany bezpośrednio po zakończeniu koncertu Margaret, który będzie wieńczył tegoroczne Święto Kielc - tłumaczył dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta.

35195840_2171435062897362_3858952124599631872_n.jpg

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna