STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»VAR zadebiutuje w ekstraklasie na meczu Korony

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

SPORT KIELCE

VAR zadebiutuje w ekstraklasie na meczu Korony

Kielce / 13 lipca 2017 / Tekst

W meczu zamykającym pierwszą kolejkę LOTTO Ekstraklasy, w którym Korona Kielce na Kolporter Arenie zmierzy się z Zagłębiem Lubin po raz pierwszy w historii naszej ligi zostanie zastosowany system wideopowtórek - VAR. Oznacza to, że wyznaczony do prowadzenia tego spotkania Szymon Marciniak, po konsultacji z arbitrami oglądającymi pojedynek w specjalnym wozie w określonych sytuacjach będzie mógł zmienić swoje decyzje.

Co ciekawe VAR, ale w wersji off-line tzn. bez wpływu na decyzje boiskowe został debiutancko został przetestowany również w Kielcach, w meczu przedostatniej kolejki poprzedniego sezonu, w którym Korona mierzyła się z Legią Warszawa.

VAR, czyli Video Assistant Referee przez sędziego prowadzącego spotkanie może zostać użyty tylko w czterech sytuacjach: akcji związanej z golem, przy rzucie karnym, bezpośredniej czerwonej kartce i przy ewentualnym pomyleniu piłkarzy przez arbitrów.

W Kielcach w role wideoasystentów będą pełnić Paweł Gil oraz Marcin Boniek, mający za sobą najwięcej prób w tych rolach m.in podczas ostatniego spotkania o Superpuchar Polski.

Wideoasystenci pojawią się również na sześciu innych spotkaniach LOTTO Ekstraklasy w ten weekend, choć tam będą pracować w systemie off-line - bez bieżącego kontaktu z sędziami prowadzącymi zawody.

Poniedziałkowy mecz Korony Kielce z Zagłębiem Lubin rozpocznie się o godz. 18.00.

źródło: www.laczynaspilka.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna