Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Tetelewski: dziewczyny szybko chłoną nowe rzeczy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Tetelewski: dziewczyny szybko chłoną nowe rzeczy

Kielce / 09 sierpnia 2018 / Tekst
fot. Korona Handball fot. Korona Handball

Do startu nowego sezonu kobiecej PGNiG Superligi pozostały trzy tygodnie. Przygotowania Korony Handball wkraczają zetem w decydującą fazę. Kielczanki w piątek rozegrają dwa sparingi z Piotrcovią w Piotrkowie Trybunalskim.

- W tamtym tygodniu skończyliśmy najcięższą pracę. Schodzimy z obciążeń. Mamy więcej zajęć w hali, mniej na stadionie lekkoatletycznym. Teraz pozostaje siłownia i praca z piłkami. Dziewczyny bardzo fajnie przepracowały ten pierwszy etap. Widać u nich olbrzymie zaangażowanie i za to musimy je pochwalić - wyjaśniał trener kieleckiej drużyny, Paweł Tetelewski.

Korona Handball pod koniec lipca rozegrała dwa mecze sparingowe z młodzieżową reprezentacją Polski. Kielczanki w kolejnych dwóch tygodniach wezmą udział w turniejach na Słowacji i Jarosławiu.

- Teraz tydzień w tydzień mamy zaplanowane sparingi, nadchodzi poważniejsze granie. Każda z dziewczyn ma okazje do tego, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony i dać nam argumenty, aby móc na nią postawić w wyjściowej "siódemce" - zaznaczał Tetelewski.

Co szkoleniowiec może powiedzieć o swojej drużynie po ponad trzech tygodniach okresu przygotowawczego?

- Jest to młody zespół z potencjałem. Mam nadzieję, że dziewczyny już okrzepły w Superlidze i to teraz będzie procentować. Wprowadzamy nowe elementy taktyki, będziemy próbować różne formy gry w obronie. Wszystko jest przed nami. Te okresy sparingowe pokażą, czego nam brakuje, nad czym musimy jeszcze pracować. Dziewczyny chłoną to, co robimy na treningu i wyglądają bardzo dobrze - przekonywał Tetelewski.

Korona Handball nowy sezon zainauguruje, w pierwszy weekend września, wyjazdowym meczem z UKS-em PCM Kościerzyna.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna