Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»[TERMINARZ] Chorwacja na pole position. Hiszpania bez marginesu błędu  

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

bobik 750x200

SPORT KIELCE

[TERMINARZ] Chorwacja na pole position. Hiszpania bez marginesu błędu  

Kielce / 18 stycznia 2019 / Tekst
fot. IHF fot. IHF

Pięciu szczypiornistów PGE VIVE zagra w drugiej fazie mistrzostw świata w piłce ręcznej. W najlepszej sytuacji jest Chorwacja Luki Cindricia, która drugą fazę rozpocznie z czterema punktami na koncie. Marginesu błędu nie ma za to Hiszpania.  

„Hrvatska" w ostatnim spotkaniu pierwszej części ograła w Monachium drużynę z Półwyspu Iberyjskiego 23:19, czym zrobiła duży krok w stronę awansu do najlepszej czwórki. Kadry zawodników mistrza Polski teraz przeniosą się do Lanxess Areny w Kolonii, gdzie będą rywalizować z Francją, Niemcami i Brazylią.  Obrońcy tytułu oraz współgospodarze mundialu do walki o dwa premiowane miejsca przystąpią z trzema punktami, „Canarinhos” mają zerowy dorobek.

Rywalizację w grupie 1 rozpocznie prawdziwe starcie gigantów. W sobotę o godz. 18.00 Hiszpania zmierzy się z Francją. Chorwacja dzień później o tej samej porze zagra z Brazylią.

Do drugiej fazy mistrzostw nie awansowała Serbia. Kadra Władimira Cupary zagra o miejsca 17-20. Bałkańska ekipa w sobotę zmierzy się z Bahrajnem. Ich kolejnym rywalem będzie Agrentyna lub Austria. Te spotkania zostaną rozegrane w Kopenhadze. 

MECZE ZAWODNIKÓW PGE VIVE:

Sobota, 19 stycznia:

godz. 18.00: Hiszpania – Francja

godz. 18.00: Serbia – Bahrajn

Niedziela, 20 stycznia:

godz. 18.00: Brazylia – Chorwacja

Poniedziałek, 21 stycznia:

godz. 18.00: Hiszpania – Brazylia

godz. 20.30: Niemcy – Chorwacja

Wtorek, 22 stycznia:

godz. 18.00: Francja – Chorwacja

godz. 20.30: Niemcy – Hiszpania 

ZOSTAW KOMENTARZ