Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Syncerz: ostatnie pół roku było bardzo dobre. Mam nadzieję, że kolejne dwa lata będą jeszcze lepsze

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Syncerz: ostatnie pół roku było bardzo dobre. Mam nadzieję, że kolejne dwa lata będą jeszcze lepsze

Kielce / 12 lutego 2019 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk  fot. Paweł Jańczyk

Korona Handball rozpoczęła kompletowanie składu na przyszły sezon. Zarząd kieleckiego klubu w poniedziałek poinformował o przedłużeniu o kolejne dwa lata kontraktu z Honoratą Syncerz, w następnych tygodniach powinny zapaść kolejne decyzje. – Do końca marca chcemy mieć gotowe dziewięćdziesiąt procent składu – mówi trener kieleckiej drużyny, Paweł Tetelewski.

Honorata Syncerz w ostatnich w ostatnich miesiącach wyrosła na liderkę Korony. W 15  spotkaniach PGNiG Superligi zdobyła już 115 bramek i przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych. Swoją dobrą postawą zapracowała na pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Co ciekawe zatrudnieniem zawodniczki zainteresowany był tylko  jeden superligowy klub, ale popularna „Hono” nie rozpatrywała tej propozycji.

– Najważniejsza była dla mnie propozycja z Kielc. Tutaj się urodziłam, tutaj mieszkam i tutaj chce grać. Ostatnie pół roku było bardzo dobre, mam nadzieję, że kolejne dwa lata będą jeszcze lepsze – wyjaśnia Honorata Syncerz. – W tamtym roku zdobyłyśmy tylko dwanaście punktów. Teraz po jednej części miałyśmy ich piętnaście. To dobrze prognozuje na przyszłość. Wszystkie rozwijamy się przy trenerze, to jest najważniejsze – uzupełnia rozgrywająca.

W kadrze Korony jest kilka zawodniczek, którym po sezonie kończą się kontrakty. Kielecki klub z większością z nich chce kontynuować współpracę. 

ZOSTAW KOMENTARZ