Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

PGE Kielce poznało rywali w Lidze Mistrzów

środa, 01 lipca 2020 18:31 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Bertus Servaas, prezes PGE Kielce, miał kilka życzeń przed środowym losowaniem fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spełniło się tylko jedno, dotyczące gry z kimś z dwójki: Paris-Saint Germain, Barcelona. "Żółto-biało-niebiescy" w grupie A zmierzą się z najlepszą drużyną Francji. Z drugiej strony, podopieczni Tałanta Dujszebajewa unikną starcia z trzema drużynami, które wezmą udział w przełożonym na grudzień Final4. 

Sternik kieleckiego klubu bardzo chciał trafić również na THW Kiel, Telekom Veszprem i PPD Zagrzeb. Te ekipy trafiły jednak do drugiej grupy. Bertus Servaas liczył również, że w tej edycji uda się uniknąć Mieszkowa Brześć, ale to marzenie również nie zostało spełnione.

Rywalami PGE Kielce w grupie A będą:  Paris-Saint Germain, Vardar Skopje, FC Porto Sofarma, MOL-Pick Szeged, Mieszkow Brześć,  Elverum Handball i Flensburg-Handewitt.

W nowym formacie rozgrywek pierwsze i drugie miejsce będzie premiowane bezpośrednim awansem do ćwierćfinału. Ekipy z lokat 3-6 czeka natomiast dwumecz o najlepszą „ósemkę”. O tytule tradycyjnie zdecyduje Final Four.

Poza turniejem finałowym pozostałe mecze rozgrywek będą odbywać się w środy i czwartki. Według wstępnych planów, pierwsza kolejka fazy grupowej zostanie rozegrana 16 i 17 września. Kielczanie rozpoczną zmagania od wyjazdowego starcia z Flensburgiem. 

W ostatni weekend grudnia odbędzie się przełożone Final4 poprzedniego sezonu. Do Koloni pojadą: FC Barcelona, Paris-Saint Germain, THW Kiel i Telekom Veszprem.

FAZA GRUPOWA LIGI MISTRZÓW W SEZONIE 2020/21:

Grupa A: Vardar Skopje, Paris-Saint Germain, PGE Kielce, FC Porto Sofarma, MOL-Pick Szeged, Mieszkow Brześć, Elverum Handball, Flensburg-Handewitt

Grupa B: FC Barcelona, Telekom Veszprem, THW Kiel, Aalborg Handbold, HBC Nantes, Motor Zaporoże, Celje Pivovarna Lasko, PPD Zagrzeb

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO