Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Sparta Praga zainteresowana pozyskaniem Adnana Kovacevicia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Sparta Praga zainteresowana pozyskaniem Adnana Kovacevicia

Kielce / 15 maja 2018 / Tekst

Adnan Kovacević znajduje się w kręgu zainteresowań Sparty Praga. Taką informację podał czeski dziennik „Sport”. Została ona potwierdzona przez dziennikarza „Przeglądu Sportowego”, Grzegorza Rudynka, który doskonale zna realia piłki nożnej u naszych południowych sąsiadów.

Kovacević do Korony, na zasadzie wolnego transferu, trafił przed rozpoczęciem kończącego się sezonu. Wcześniej, przez cztery lata bronił barw FK Sarajewo. 24-latek jest jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy „żółto-czerwonego” klubu. Bośniak, który z powodzeniem może grać na środku obrony lub jako defensywny pomocnik, do tej pory wystąpił w 29 spotkaniach LOTTO Ekstraklasy (dwie asysty), do tego dołożył sześć meczów w Pucharze Polski.  

Jeśli Sparta zdecyduje się na pozyskanie Kovacevicia, musi liczyć się z wyłożeniem pieniędzy. Kontrakt Bośniaka z Koroną obowiązuje bowiem do 30 czerwca 2019 roku i zawiera opcje przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Portal transfermarkt.de wartość popularnego "Kovy" wycenia na 500 tys. euro.

Według informacji, które na łamach wtorkowego „Przeglądu Sportowego” przekazał Grzegorz Rudynek, pierwszym wyborem dla Sparty na pozycję stopera jest David Lischka z FK Jablonec. Jeśli jego transfer nie dojdzie do skutku to niewykluczone, że Czesi przyślą ofertę do Kielc.

Sparta, na dwie kolejki przed końcem tamtejszej ekstraklasy, zajmuje 5. miejsce w tabeli, które uprawnia do gry w kwalifikacjach do Ligi Europy. Klub ze stolicy do trzeciej Sigmy Ołomuniec traci trzy punkty.

źródło: "Przegląd Sportowy", "Sport", własne 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna