Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Siatkarskie zmagania w Sukowie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Siatkarskie zmagania w Sukowie

Suków / 06 marca 2019 / Tekst

Siatkarskie emocje u progu wiosny w Szkole Podstawowej w Sukowie to już tradycja. Najpierw, 5 marca 2019 roku, odbył się XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce. Tydzień później do rywalizacji stanęli gimnazjaliści, którzy walczyli w ramach XIV Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy „TOM”.

Chociaż miejscowym reprezentacjom nie udało się stanąć na podium zawodów, to i tak są powody do zadowolenia. Po pierwsze - woli walki i zaangażowania nie można odmówić nikomu, po drugie - po raz kolejny Suków sprawdził się w roli gospodarza dużej imprezy.

O zwycięstwo w turnieju dziewcząt rywalizowały cztery drużyny z gmin powiatu kieleckiego oraz dwie reprezentacje gimnazjów z Kielc. Spotkania były zacięte, emocjonujące, pełne walki. Zmaganiom siatkarek z zainteresowaniem przyglądał się Burmistrz - Dariusz Meresiński, który życzył siatkarkom wielu pozytywnych emocji i rywalizacji w zgodzie z zasadami fair play.

Po zwycięstwo w turnieju sięgnęła reprezentacja Integracyjnego Gimnazjum nr 4 w Kielcach, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum w Woli Jachowej, na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z Gimnazjum nr 1 w Kielcach. Nasza reprezentacja zmagania ukończyła na 5. miejscu, a rówieśniczki z Daleszyc były 6.

Organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju w Sukowie została Patrycja Wira (Integracyjne Gimnazjum nr 4 w Kielcach), najlepszą atakującą została Zuzanna Tomczyk (Gimnazjum nr 1 w Kielcach), najlepszą rozgrywającą Magdalena Krzysiek (Gimnazjum w Woli Jachowej), najlepsza zagrywająca Alicja Krzysiek (Gimnazjum w Woli Jachowej), najlepszą przyjmującą Katarzyna Kosela (Integracyjne Gimnazjum nr 4 w Kielcach), a najlepszą blokująca Aleksandra Szałas (Gimnazjum w Morawicy). Nagrody indywidualne i zespołowe wręczył najlepszym Gospodarz Gminy - Dariusz Meresiński.

Emocji nie zabrakło także w rywalizacji chłopców. W „Grupie A” najlepsi okazali się goście z Morawicy, którzy lepszym bilansem małych punktów pokonali Gimnazjum w Sukowie. Z kolei z „Grupy B” do fazy medalowej awansowały ekipy z Daleszyc i Woli Jachowej.

Ostatecznie o 1. miejsce zagrały drużyny Gimnazjum w Morawicy i Gimnazjum w Daleszycach. Finałowy mecz zakończył się remisem 1:1 w setach, ale nieznacznie więcej "małych" punktów ugrali chłopcy z Morawicy i im ostatecznie przypadł tytuł zwycięzcy turnieju. Na najniższym stopniu podium zmagania ukończyła reprezentacja Gimnazjum w Woli Jachowej. Gospodarze musieli zadowolić się 4. miejscem.

Tradycyjnie organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne. MVP Turnieju został Michał Żołądek z Gimnazjum w Morawicy, a jego kolega z zespołu - Paweł Brożek został uznany za najlżejszego rozgrywającego. W ataku wyróżnił się z kolei Kornel Otawski z Daleszyc, a najlepiej zagrywał Adam Krzysiek z Woli Jachowej. Wyróżnienie dla najlepiej przyjmującego - ku zadowoleniu gospodarzy - odebrał Łukasz Dziewięcki. Grono nagrodzonych indywidualnie uzupełnił Wiktor Łebek z Woli Jachowej, któremu przyznano tytuł najlepiej blokującego.

Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa im. Partyzantów AK Ziemi Kieleckiej w Sukowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach, Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „HARU” w Sukowie, Szkoła Jazdy „TOM” w Kielcach.

Patronat honorowy nad imprezami objęli: Dariusz Meresiński - Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Małgorzata Bielecka - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Partyzantów AK Ziemi Kieleckiej w Sukowie, Jacek Sęk - Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej w Kielcach oraz Tomasz Molendowski - Prezes Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach, a także Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski.

ZOSTAW KOMENTARZ