Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Rymaniak: to był jeden z lepszych meczów pod względem taktycznym

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Rymaniak: to był jeden z lepszych meczów pod względem taktycznym

12 lutego 2018 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk (korona-kielce.pl) fot. Paweł Jańczyk (korona-kielce.pl)

Piłkarze Korony znakomicie zainaugurowali drugą część rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Kielczanie, w meczu 22. kolejki, po bramkach Niki Kaczarawy, Jacka Kiełba i Mateusza Możdżenia, pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:0. - Skłamałbym, gdybym powiedział, że się spodziewałem takiego początku. Pierwszy mecz po przerwie zawsze jest wielką niewiadomą. W tym spotkaniu było widać, że podczas okresu przygotowawczego pracowaliśmy nie tylko nad fizyką, ale również nad organizacją gry - zarówno w ofensywie i defensywie. Wydaje mi się, że to był jeden z lepszych meczów, w takim składzie, pod względem taktycznym - oceniał pojedynek w Niecieczy, Bartosz Rymaniak, obrońca Korony.

- Fajnie organizowaliśmy się po naszych stratach i nie pozwoliliśmy na zbyt wiele Termalice. Może poza ostatnimi dziesięcioma minutami pierwszej połowy, gdzie oddaliśmy im trochę pole. Myślę, że w większości mieliśmy pojedynek pod kontrolą. Kiedy byliśmy przy piłce mieliśmy jeden cel - żeby strzelać bramki. Fajnie, że wygraliśmy na początek, bo niezwykle ważne jest dobrze zacząć. Tym bardziej na zero z tyłu, na wyjeździe, ze strzelonymi trzema bramkami. Nie ma nic fajniejszego niż takie zwycięstwo - uzupełniał Rymaniak.

- W okresie przygotowawczym wykonaliśmy ciężką pracę. Mieliśmy zlecone przez trenera zadania na ten mecz. Myślę, że w większości udałonam się je zrealizować. To dopiero początek sezonu. Jeszcze wiele spotkań przed nami, dużo do udowodnienia. Myślę, że jeśli w każdym meczu będziemy prezentowali taką postawę i zaangażowanie, to o wyniki jestem spokojny - mówił strzelec drugiej bramki, Jacek Kiełb. - Popełniamy jeszcze błędy. Musimy analizować naszą grę i ją poprawiać. Trzeba się skupiać nad tym, aby w kolejnych meczach grać jeszcze lepiej. Wiem, że to są duże wymagania, ale tak trzeba. Nie po to ciężko pracowaliśmy podczas przygotowań, aby teraz dobrze nie ruszyć. Nie ważne jak się zaczyna, ale jak się kończy. Wszystko przed nami - wyjaśniał "Ryba".

- Korona zagrała konsekwentnie, bardzo dojrzale. Wypunktowała nasze słabe punkty. Jej wygrana jest zasłużona. Gdybyśmy w pierwszej połowie wykorzystali nasze dwie stuprocentowe okazje, to wynik byłby otwarty, bylibyśmy dalej w grze. Z każdą kolejną  minutą było większe ciśnienie, a my chcieliśmy za szybko otwierać sobie sytuacje bramkowe. To nas gubiło - mówił po meczu obrońca "Słoni" Rafał Grzelak, który przez dwa sezony bronił barw Korony. - Wiadomo, spędziłem w Kielcach dwa lata, przeżyłem wiele pięknych chwil, poznałem fantastycznych ludzi. Było miło. Dziwnie jest witać się ze wszystkimi w dresie z innym herbem. Takie jest życie sportowca. Grając w Szkocji oglądałem mecze Korony, cały czas jej kibicowałem. Na pewno ten pobyt zostanie w sercu ze względu na atmosferę i ludzi, którzy byli w koło - zakończył popularny "Grzelu".

 źródło: Korona TV

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna