Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Ruszają zapisy na 5. sieBIEGA Półmaraton Kielecki

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Ruszają zapisy na 5. sieBIEGA Półmaraton Kielecki

Kielce / 10 stycznia 2019 / Tekst

Piąta edycja sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego zapowiada się bardzo ciekawie. Największe tego typu wydarzenie w województwie świętokrzyskim odbędzie się po zmroku. Zawody zaplanowano na sobotę, 25 maja. W czwartek o 18.00 ruszają zapisy.

– To największa impreza biegowa od Warszawy do Krakowa. W tej edycji chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego, aby ten mały jubileusz zaakcentować. Wystartujemy o godz. 20.00.  Takich biegów w Polsce nie ma zbyt wiele. Kielce są fajnym miejscem do biegania po zmroku. Już od kilkunastu lat organizujemy nocne treningi, teraz chcielibyśmy pokazać miasto biegaczom z całej Polski. Są miejsca, które robią kapitalne wrażenie, jak oświetlony Pałac Biskupów Krakowskich, Katedra, Rynek, ulica Sienkiewicza. Dodatkowo mamy pomysły na to jak doświetlić inne miejsca. Gwarantujemy, że będzie ładnie, wyjątkowo, świątecznie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie  –  mówi Paweł Jańczyk, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy "sieBIEGA".

W czwartek o godz. 18.00 na stronie siebiega.com pojawi się link do elektronicznych zapisów. – W ostatnich latach mieliśmy limit 1200 osób. Praktycznie za każdym razem był wykorzystany. Zawsze startowało mniej zawodników. Teraz jesteśmy w stanie podnieść limit nawet do dwóch tysięcy. Wszystko zależy od zainteresowania. Na to odpowiedź dadzą pierwsze dni zapisów – wyjaśnia Jańczyk.ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna