Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Rusza III Edycja Futbolowej Ligi Szóstek

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

SPORT KIELCE

Rusza III Edycja Futbolowej Ligi Szóstek

Kielce / 19 marca 2017 / Tekst
zdj. organizator rozgrywek zdj. organizator rozgrywek

Każdy kto w dzieciństwie marzył o tym, aby wyjść na murawę przy blasku jupiterów z herbem swojej drużyny na piersi, już teraz może ziścić swoje dziecięcy sny. 29 marca rusza trzecia edycja Futbolowej Ligi Szóstek. To rozgrywki, które wszystkim piłkarskim amatorom zapewnią wiele emocji oraz wysoki poziom przy profesjonalnej oprawie.

Jak wskazuje nazwa, na boisku w jednej drużynie może przebywać sześciu zawodników. Gra toczy się w systemie 2x25min. Do rozgrywek można zgłosić 25 graczy. Długa ławka rezerwowych nie wyklucza występu wszystkich piłkarzy bowiem zmiany są „hokejowe”.Rozgrywki cieszą się dużym prestiżem. Zwycięzca ligi pojedzie na ogólnopolski turniej rozgrywany w Warszawie. Warto zaznaczyć, że udział w FLS-ie jest tanią formą spędzania wolnego czasu. Jak wyliczyli organizatorzy, jeden zawodnik zapłaci za spotkanie 16zł.Dla czynnych graczy-amatorów, którzy systematycznie spotykają się w hali lub na orliku, FLS wydaje być się świetnym rozwiązaniem.

Liga prowadzona jest w profesjonalny sposób. Każdemu meczowi przewodzą zawodowi sędziowie. Partnerem rozgrywek jest Korona Kielce. Spotkania rozgrywane są raz w tygodniu, przy sztucznym oświetleniu. Mecze odbywają się na bocznym boisku przy ul. Ściegiennego. Ponadto wszystkie relacje meczowe, skróty wideo, statystyki wszystkich zawodników i pomeczowe wypowiedzi są zamieszczane na oficjalnej stronie kieleckiej ligi.

Jedną z drużyn, która po raz trzeci przystąpi do rozgrywek jest Radio eM Kielce. – Dzięki futbolowej lidze szóstek można poczuć się jak profesjonalny piłkarz. Otoczka, którą organizatorzy serwują uczestnikom pozwala poczuć prawdziwą atmosferę piłkarskiego święta. Dodatkowo poziom drużyn sprawia, że w każdym meczu trzeba dać z siebie wszystko, aby myśleć o pozytywnym rezultacie. FLS ma swój niepowtarzalny klimat – mówi kapitan tego zespołu, Mateusz Żelazny.

Do obecnej kampanii przystąpiło dotąd dziewięć drużyn. Na chwilę obecną stawka wynosić będzie 950zł lub 1100zł. Z racji tego, że liga pomieści 12 drużyn, wciąż są miejsca aby zgłosić swój team. Chętnych odsyłamy na stronę kielce.liga-fls.pl. Rozgrywki rozpoczną się 29 marca.

Krzysztof Węglarczyk

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna