online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Reprezentant Gruzji podpisał kontrakt z Koroną
online button
online button

SPORT KIELCE

Reprezentant Gruzji podpisał kontrakt z Koroną

Kielce / 18 czerwca 2017 / Tekst

Nika Kaczarawa podpisał roczny kontrakt z Koroną Kielce. Gruziński napastnik ostatni sezon spędził w cypryjskim Ethnikosie Achna, w którym w 27 meczach strzelił 16 bramek i zanotował 7asyst.

Urodzony na Cyprze Kaczarawa karierę ropoczął w Dinamie Tbilisi. W lutym 2013 trafił do rosyjskiego Rubina Kazań. Tam jednak nie zdołał się przebić do pierwszej drużyny, dlatego po roku wrócił do kraju i przez dwa lata grał w drużynie FC Cchinwali. Mierzący 198 centymetrów napastnik ponownie odbudował dyspozycję strzelecką i został wypatrzony przez FK Rostov. Wobec silnej konkurencji Kaczarawa błyskawicznie, bo zaledwie po miesiącu, w lutym 2016 został wypożyczony do Ethnikosu, w którym zadebiutował jednak dopiero po pół roku. W minionym sezonie był wiodącą postacią dziewiątego zespołu ligi cypryjskiej.  

Kaczarawa na swoim koncie ma pięć występów w reprezentacji Gruzji, w której zadebiutował 29 marca 2016 roku w zremisowanym 1:1 towarzyskim meczu z Kazachstanem. Pierwszą i jak dotąd ostatnią bramkę zdobył dwanaście miesięcy później przegranym 1:3 meczu eliminacji do mistrzostw Świata 2018 z Serbią.  W ostatnim czerwcowym spotkaniu popisał się dwoma asystami w zremisowanym 2:2 starciu z Mołdawią. 

Wartość rynkowa Kaczarawywedług transfermark.de to 700 tys.euro. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna