STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Reprezentant Gruzji podpisał kontrakt z Koroną
online button
online button

SPORT KIELCE

Reprezentant Gruzji podpisał kontrakt z Koroną

Kielce / 18 czerwca 2017 / Tekst

Nika Kaczarawa podpisał roczny kontrakt z Koroną Kielce. Gruziński napastnik ostatni sezon spędził w cypryjskim Ethnikosie Achna, w którym w 27 meczach strzelił 16 bramek i zanotował 7asyst.

Urodzony na Cyprze Kaczarawa karierę ropoczął w Dinamie Tbilisi. W lutym 2013 trafił do rosyjskiego Rubina Kazań. Tam jednak nie zdołał się przebić do pierwszej drużyny, dlatego po roku wrócił do kraju i przez dwa lata grał w drużynie FC Cchinwali. Mierzący 198 centymetrów napastnik ponownie odbudował dyspozycję strzelecką i został wypatrzony przez FK Rostov. Wobec silnej konkurencji Kaczarawa błyskawicznie, bo zaledwie po miesiącu, w lutym 2016 został wypożyczony do Ethnikosu, w którym zadebiutował jednak dopiero po pół roku. W minionym sezonie był wiodącą postacią dziewiątego zespołu ligi cypryjskiej.  

Kaczarawa na swoim koncie ma pięć występów w reprezentacji Gruzji, w której zadebiutował 29 marca 2016 roku w zremisowanym 1:1 towarzyskim meczu z Kazachstanem. Pierwszą i jak dotąd ostatnią bramkę zdobył dwanaście miesięcy później przegranym 1:3 meczu eliminacji do mistrzostw Świata 2018 z Serbią.  W ostatnim czerwcowym spotkaniu popisał się dwoma asystami w zremisowanym 2:2 starciu z Mołdawią. 

Wartość rynkowa Kaczarawywedług transfermark.de to 700 tys.euro. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)