Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Reprezentacja Polski przygotowuje się do kieleckich mistrzostw. „Biało-czerwone” zagrają sparingi z Koroną Handball  

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Reprezentacja Polski przygotowuje się do kieleckich mistrzostw. „Biało-czerwone” zagrają sparingi z Koroną Handball  

09 lipca 2018 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga fot. Anna Benicewicz-Miazga

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia młodzieżowych mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18 w Kielcach. Od środy w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku do turnieju przygotowuje się reprezentacja Polski. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej przed startem imprezy rozegrają sparingi z Koroną Handball.

Na zgrupowaniu przebywają 22 zawodniczki, wśród nich jest lewa rozgrywająca kieleckiego klubu, Magda Więckowska. Popularna „Wandzia” jest jedną z liderek kadry, więc jej udział w turnieju jest niemal stuprocentowy.

- Wszystko przebiega zgodnie z planem. Trenujemy dwa razy dziennie, a co drugi dzień trzykrotnie. Dziewczynom przedstawiamy również analizę wideo z naszych treningów. Zwracamy uwagę co należy poprawić w obronie czy w ataku. Na rozpracowanie grupowych rywali jeszcze przyjdzie czas - tłumaczy trener, Agnieszka Truszyńska.

Polki 12 lipca wylecą do Bilbao, gdzie rozegrają mecze kontrolne, z innym uczestnikiem mistrzostw,  Hiszpanią. „Biało-czerwone” w finalnym etapie przygotowań w nieoficjalnych spotkaniach kontrolnych w Kielcach zmierzą się z superligową Koroną Handball. Te pojedynki najprawdopodobniej odbędą się 27 i 28 lipca.

Młodzieżowe mistrzostwa w Kielcach potrwają od 7 do 19 sierpnia. Mecze turnieju rozgrywane będą w Hali Legionów oraz hali Politechniki Świętokrzyskiej. Polska w fazie grupowej zmierzy się z Brazylią, Niemcami, Rumunią, Słowacją i Angolą.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna